27.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja 2024

CBRE: Wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne już dwa razy wyższa niż w 2019 roku

Wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w I kwartale 2022 roku była aż dwa razy wyższa niż w tym samym okresie w 2019 roku i wyniosła 1,66 mld euro. Jak wynika z badania firmy doradczej CBRE największe nakłady przyciągnął handel, następnie biura i magazyny. Większość kapitału napłynęła z Ameryki Północne.

Firma doradcza CBRE poinformowała, że z jej badań wynika, iż pomimo niepewności na polskim rynku wywołanej przez wojnę na Ukrainie, wartość inwestycji w nieruchomości komercyjnej wzrosła.

CBRE to spółka z listy Fortune 500 i SP 500 z siedzibą w Los Angeles, świadcząca usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych.

“Wartość kapitału ulokowanego w nieruchomości komercyjne w pierwszym kwartale 2022 roku wyniosła 1,66 mld euro, o 35 proc. więcej niż rok temu i dwa razy więcej niż w 2019 roku, w tych samych okresach” – poinformowano w informacji prasowej.

Jak podaje CBRE “największy udział w rynku należał do segmentu handlowego (44 proc.)”. Na drugim miejscu uplasowały się biura (39 proc.), a za nimi sektor magazynowy (12 proc.).

Według firmy doradczej 59 proc. kapitału, który napłynął do polskich nieruchomości komercyjnych w I kwartale pochodziła z Ameryki Północnej. Kraje europejskim odpowiadają za 16 proc., “a dominowały wśród nich Węgry, Niemcy i Szwajcaria”. Polski kapitał to “jedynie 2 proc. całej kwoty”.

Źródło: CBRE / PAP

Najnowsze