24.8 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Rzecznik rządu: Nie ma konieczności interwencji ustawodawczej w kwestii oprocentowania lokat

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że nie ma konieczności interwencji ustawodawczej w kwestii podnoszenia wysokości oprocentowania lokat. Dodał, że duże banki, również te, na które wpływ ma Skarb Państwa zaproponowały dużo lepsze oferty, niż wcześniej.

Wcześniej do prezesów banków apelował m.in. sam premier. Część banków, jak ING, Alior Bank, Getin Noble Bank wprowadziła podwyżki, a inne – np. Pekao – pracują nad kolejnym podniesieniem oprocentowania lokat.

“Cieszymy się z tego, że sektor bankowy wreszcie się obudził, że przyjął apel premiera Morawieckiego o to, żeby podwyższyć wysokość (oprocentowania) lokat, bo ta sytuacja, w której były wysokie stopy procentowe kredytów, a jednocześnie niskie stopy procentowe lokat była sytuacją nie do zaakceptowania” – powiedział rzecznik rządu.

“Cieszę się, że prezesi banków się obudzili i zareagowali na ten apel i że nie ma konieczności przez to interwencji ustawodawczej, bo głos rozsądku, który został skierowany do nich okazał się na szczęście skuteczny” – dodał.

“Na szczęście te duże banki, te również, na które wpływ ma Skarb Państwa: PKO BP, PKO SA dały dużo lepsze oferty, niż było to wcześniej. Nie wyobrażam sobie, żeby inne banki zrobiły inaczej, bo zaraz po prostu konkurencja tych banków dużych, naszych państwowych ich przegoni” – ocenił Müller.

Źródło: PAP

Najnowsze