10.9 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca 2024

Przedsiębiorcy chcą mieć wpływ na działalność szkół zawodowych. Zgłaszają swoje postulaty Ministerstwu Edukacji

Przedsiębiorcy zgłosili Ministerstwu Nauki i Edukacji swoje postulaty. To m.in. wpływ biznesu na działalność szkół zawodowych poprzez obecność w radach tych placówek.

Z okazji obchodów Dnia Przedsiębiorcy postulaty dotyczące systemy kształcenia dualnego zaprezentował i przekazał przedstawicielom rządu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Kształcenie dualne zawodowe oznacza możliwość praktycznej nauki zawodu w firmach i kształcenia teoretycznego w systemie szkolnictwa. “Przygotowana do zawodu kadra to jest podstawa sukcesu osiąganego na rynku” – mówił Abramowicz na konferencji prasowej.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wyjaśnił, że zespół powołany przy Radzie Przedsiębiorców wypracował pięć postulatów dotyczących obszarów, które – w ocenie przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw – wymagają zmian, by system działał lepiej. Abramowicz wymienił wśród nich stabilność finansowania szkół zawodowych, ułatwienia w przeprowadzaniu eksperymentów pedagogicznych czy udział przedsiębiorców w radach szkół, by dostosowywać programy nauczania do potrzeb rynku pracy.

Jak podkreślił Abramowicz. małe i średnie przedsiębiorstwa wytwarzają ponad 50 proc. PKB i zatrudniają ponad 80 proc. pracowników.

Źródło: PAP

Najnowsze