23 C
Warszawa
sobota, 18 maja 2024

Jakie ubezpieczenie na życie się opłaca?

Ubezpieczenie na życie pozwala na zapewnienie finansowego bezpieczeństwa bliskim, nawet jeśli Ciebie już zabraknie. Zastanawiasz się nad wykupieniem takiej polisy? Dowiedz się, jakie ubezpieczenie na życie opłaca się mieć i kiedy może się ono przydać.

Ubezpieczenie na życie – kiedy stanowi zabezpieczenie finansowe?

Polisę na życie można wykupić w różnych wariantach. W najbardziej podstawowym będzie ona stanowić finansowe zabezpieczenie dla bliskich w razie śmierci ubezpieczonego. Natomiast w zależności od potrzeb możliwe jest rozszerzenie zakresu ochrony np. o:

·        poważne zachorowanie,

·        niepełnosprawność,

·        nabycie trwałego uszczerbku na zdrowiu,

·        złamanie kości,

·        hospitalizację,

·        konieczność przeprowadzenia operacji,

·        czasową lub trwałą niezdolność do pracy,

·        urodzenie dziecka,

·        śmierć bliskich.

Zatem kiedy decydujesz się na ubezpieczenie na życie, możesz dostosować liczbę i rodzaje zdarzeń, które zostaną objęte ochroną przez TU.

Należy mieć na uwadze jednak, że w każdym OWU znajdują się także wyłączenia. To sytuacje, w których świadczenie nie zostanie wypłacone. Najczęściej dotyczy zdarzeń, do których doszło pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, czy zajść podczas zamieszek czy bójki. Osoby aktywne fizycznie również powinny zwrócić uwagę na listę dyscyplin sportowych, podczas których zakres ochrony ubezpieczenia nie działa.

Polisa na życie – pomocna także przy kredycie

Przy zaciąganiu zobowiązania finansowego w banku klient często ma okazję skorzystać z polisy zabezpieczającej kredyt. Nierzadko oferowane jest przy tym także obniżenie oprocentowania czy prowizji za pożyczkę. To sposób na zabezpieczenie finansowe kredytu na wypadek utraty pracy, choroby czy śmierci. Takie rozwiązanie jest korzystne – pozwala na obniżenie raty, a przy tym obniża ryzyko powstania długów. Co więcej, przy pożyczce hipotecznej często niemożliwe jest uzyskanie finansowania bez wykupienia odpowiedniej polisy.

Gdzie znaleźć korzystne ubezpieczenie na życie?

Wiele osób zastanawia się, czy oferta na ubezpieczenie na życie do kredytu jest dostępna jedynie w banku. Choć można taką polisę wykupić bezpośrednio przy zaciąganiu zobowiązania finansowego, to istnieją także inne możliwości. Często korzystniejszym rozwiązaniem jest poszukanie dobrej oferty na ubezpieczenie na życie samodzielnie.

Do niedawna ubezpieczenie na życie wykupywano najczęściej bezpośrednio w TU. Obecnie można zrobić to w inny sposób. Wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego.

To rozwiązanie pozwala na uzyskanie w mniej niż 5 minut zestawienia z propozycjami polis na życie nawet od kilkunastu ubezpieczycieli. Informacje na temat ofert zostaną także przesłane pod wskazany adres e-mail, dzięki czemu można do nich wrócić później. Ponadto internetowy kalkulator ubezpieczeniowy jest dostępny bez względu na godzinę czy dzień tygodnia.

Ze względu na takie zalety coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy na życie online. Dzięki porównaniu ofert o wielu ubezpieczycieli znacznie łatwiej wybierzesz tę, która jest najbardziej opłacalna dla Ciebie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze