9.3 C
Warszawa
niedziela, 26 marca 2023
Advertisement

Spotkanie przedsiębiorców z Chin i Polski w Warszawie. Przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych zapraszają inwestorów z Azji

Koniecznie przeczytaj

22 czerwca w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbyło się spotkanie przedstawicieli województwa Dolnośląskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego z delegacją przybyłą z chińskiej prowincji Hunan.

Celem trwającego kilka godzin sympozjum było podpisanie listu intencyjnego w sprawie zacieśniania współpracy i dwustronnych inwestycji.

W wydarzeniu wzięli udział Wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz prezesi i przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych.

Stronę chińską reprezentowali Wicegubernator Hunanu Chen Xiangqun, Wicesekretarz Generalny Hunanu Chen Zhongbo, Fang Xianzhi z Wydziału Zasobów Naturalnych prowincji Hunan, a także Liu Lijuan – doradca ds. ekonomicznych i handlowych ambasady ChRL w Warszawie.

Po pierwszych przemówieniach przedstawicieli władz polskich i chińskich, głos zabrali przedsiębiorcy z Państwa Środka, którzy zaprezentowali ofertę swoich firm. W ostatniej części sympozjum prezesi trzech specjalnych stref ekonomicznych położonych w południowo-zachodniej Polsce, przedstawili sytuację oraz warunki inwestowania a także wyrazili nadzieję, że dzięki tej inicjatywie możliwe będzie nawiązanie długiej i stabilnej współpracy.

Spotkanie zakończyło się uroczystym podpisaniem listu intencyjnego dotyczącego przyszłej współpracy.

Źródło: Polska Agencja Informacyjna Interpress

Autor

Najnowsze

00:41:32
00:16:58

Jak złapać trolla?

00:28:28

Jak pozwać trolla?

00:14:18