18.5 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca 2024

Turbiny polskiej gospodarki 2018

Turbiny Polskiej Gospodarki to cykliczny raport Gazety Finansowej w którym prezentujemy najlepsze produkty dla Małych i Średnich Przedsiębiorców, a także publikujemy wyniki finansowe małych i średnich firm obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

TURBINY_POLSKIEJ_GOSPODARKI_2018.pdf

Dlaczego poświęcamy temu tematowi aż tyle miejsca? To sektor, który napędza rodzimą gospodarkę. Dzięki sprawnemu funkcjonowaniu najmniejszych, sprawnie funkcjonują nasz przemysł, usługi, myśl technologiczna. Mamy nadzieję, że nasze raporty pobudzą do działania tych, którzy najmniejszym dostarczają usług i narzędzi pozwalających na rozwijanie się, a wszystkim, którzy tym razem zostali wyróżnieni przez kapitułę, serdecznie gratulujemy.

Rynek prawny istnieje dla klienta

Średnie firmy wobec wyzwań cyfryzacji

Przechodnie pochyleni nad smartfonami, ze słuchawkami w uszach, niemal wpadający pod koła samochodów. Grupa znajomych w restauracji zamiast rozmową zajmująca się sprawdzaniem wpisów w sieci i wysyłaniem SMS-ów. Para na ławce, zatopiona w ekranach telefonów… (…)

Klienci doceniają jakość customer experience. Dosłownie.

Jak wynika z ostatniej analizy PwC Experience is everything. Get it right. konsumenci z całego świata są w stanie zapłacić nawet do 16 proc. więcej za daną usługę lub produkt, o ile ich oferent zagwarantuje im doświadczenia zakupowe na oczekiwanym poziomie. (…)

Faktoring alternatywą dla kredytu?

Aby funkcjonować na rynku i stale się rozwijać, każdy podmiot gospodarczy potrzebuje stałego dostępu do środków finansowych. Okazuje się jednak, że znaczna część firm działających w Polsce boryka się z ich brakiem. (…)

Ochronić dane

25 maja do stosowania weszły nowe przepisy unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych – RODO. Dzięki nim konsumenci zyskają szereg dodatkowych praw, które zwiększą ochronę ich danych. (…)

Optymizm w MSP. Aż 44 proc. małych i średnich firm oczekuje wzrostu sprzedaży

Ostatni odczyt „Barometru EFL” na II kwartał 2018 roku wskazuje, że kondycja sektora MŚP w Polsce wyraźnie się poprawia (…)

Nowe technologie zmieniają rynek pracy

Kilkanaście lat nauki, kilkadziesiąt lat pracy w jednej branży (często u jednego pracodawcy), no i wyczekiwana emerytura. Tak do niedawna wyglądało życie większości Polaków. Tego świata jednak już nie ma. (…)

Czynniki ułatwiające prowadzenie biznesu

Wzrost PKB w pierwszym kwartale 2018 r. wyniósł 5,1 proc., a bezrobocie – według danych Eurostatu – to zaledwie 4,4 proc. Wielka w tym zasługa małych i średnich przedsiębiorców, którzy stanowią grubo ponad 90 proc. ogółu firm działających w Polsce. (…)

Tempo rozwoju rynku MŚP – ułatwienia i bariery

W Polsce działa ponad 1,9 mln firm, z których niemal wszystkie, czyli 99,8 proc., to mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę dynamikę zmian rok do roku, zauważyć można rosnące znaczenie sektora MŚP. (…)

Swobodę gospodarczą mamy, póki co, na papierze

W opinii rządu już od dawna nie mieliśmy takiego prosperity, jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorczości. W rzeczywistości postęp na rynku MŚP nadal jest blokowany, a udogodnienia czasami okazują się być utrudnieniami. (…)

Prezes niedoskonały

Wielozadaniowość, nadmierna kontrola i brak zaufania, nieprzemyślane zakupy, brak wiedzy o firmie, niedostępność, obawa przed zmianami – oto destrukcyjne nawyki Prezesów i zarządzających, przez które firmy często tracą pieniądze. Na szczęście nawyki można zwalczać, a pierwszym krokiem zawsze powinno być ich zidentyfikowanie. (…)

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie należności (czyli transakcji z odroczonym terminem płatności) ewoluowało – jest obecnie uproszczone zarówno w konstrukcji umowy, jak i w mechanizmie obsługi. (…)

Efektywnie ubezpieczyć należność

Realizowanie projektów eksportowych związane jest z podwyższonym ryzykiem finansowym. Pojawiają się obawy przed niewypłacalnością kontrahenta lub opóźnieniami w regulowaniu przez niego zobowiązań finansowych. (…)

Zagrożenia dla MSP – 7 najpopularniejszych taktyk cyberprzestępców

Wraz z pojawieniem się zautomatyzowanych narzędzi i hakerów do wynajęcia cyberprzestępczość zmieniła się w grę o zysk. (…)

Nowoczesne technologie w obszarze komunikacji to podstawa

Przez ostatnie lata formy dotarcia do klienta z produktem czy usługą znacznie się zmieniły. Tradycyjne wizyty przedstawicieli handlowych odwiedzających firmy i reklamujących chociażby asortyment sprzętów biurowych należą już do rzadkości. (…)

MIFID II – czy jest się czego bać?

Dyrektywa unijna MIFID II, która weszła w życie 3 stycznia 2018 r., przyniosła szereg zmian w dystrybucji produktów finansowych, m.in. konieczność informowania z wyprzedzeniem o wszystkich kosztach związanych z transakcją. (…)

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze