20 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Leonardo zwiększa prognozę zysku na rok 2018

Zarząd międzynarodowej Grupy Leonardo, której częścią od 2010 r. jest PZL-Świdnik, ogłosił wyniki za pierwsze półrocze 2018 r. Spółka odnotowała 4 proc. wzrost wyników w stosunku do zakładanych przewidywań, co spowodowało, że zarząd podjął decyzję o zwiększeniu prognoz firmy w zakresie przychodów w 2018 r.

 Liczba maszyn dostarczonych przez pion helikopterów Leonardo od początku roku do 31 lipca 2018 r. wynosi 93, co oznacza wzrost w porównaniu z 85 maszynami dostarczonymi w analogicznym okresie w 2017 r. Wyniki odzwierciedlają wartą 3 mld euro umowę na dostawy śmigłowców zawartą z Katarem. Umowa została podpisana w marcu br. pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej Kataru oraz konsorcjum NHI, które obejmuje piony helikopterów firm Airbus i Leonardo oraz holenderskiego producenta lotniczego: firmę Fokker.

Grupa podniosła swoje prognozy przychodów na rok 2018 do wartości pomiędzy 14 a 14,5 mld euro (17 mld dolarów) w porównaniu z poprzednio prognozowanymi wartościami 12,5-13 mld euro. Wolny operacyjny przepływ pieniężny czyli wskaźnik obrazujący, ile gotówki jest w stanie wygenerować przedsiębiorstwo po odliczeniu środków na utrzymanie i rozbudowę swojej bazy aktywów, na koniec roku jest przewidywany na poziomie między 300 a 350 mln euro w porównaniu z poprzednio prognozowaną wartością około 100 mln euro.

grupa leonardo

– Wyniki pierwszego półrocza roku 2018 są zgodne z oczekiwaniami. W pełni koncentrujemy się na realizacji Planu Przemysłowego: Pion Helikopterów z powodzeniem wraca na ścieżkę wzrostu, DRS korzysta z poprawy sytuacji na rynku amerykańskim i podjęliśmy kroki w zakresie kontroli kosztów. To wszystko zapewni długofalowy zrównoważony wzrost Grupie – mówi dyrektor generalny Grupy Leonardo, Alessandro Profumo. Pierwsze półrocze Grupa zamknęła z nowymi zamówieniami o wartości 4,6 mld euro natomiast przychody firmy do 31 lipca br. wyniosły 5,6 mld euro.

Najnowsze