26 C
Warszawa
czwartek, 30 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Kolejny rekord pobity

Ostatni miesiąc był kolejnym, w którym lotnisko w Modlinie odnotowało 6 proc. wzrost liczby pasażerów (rok do roku).

 Liczba obsłużonych pasażerów w październiku wyniosła 264 736. Jest to najlepszy „październik” w historii portu i kolejny już tegoroczny miesiąc z dodatnim bilansem. W pierwszych 10 miesiącach tego roku port obsłużył 2 601 777 pasażerów, co oznacza że wzrost wyniósł 5,1 proc. W całym roku 2018 lotnisko może więc przekroczyć próg trzech mln pasażerów.

– Port Lotniczy Warszawa/Modlin jest obecnie piątym pod względem liczby obsłużonych pasażerów lotniskiem regionalnym w Polsce. Stały już wzrost ruchu zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Kolejne otwierane kierunki z naszego portu potwierdzają, że nasza strategia i plany są dobre dla lotniska oraz przede wszystkim dla pasażerów. Nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

W sezonie zima 2018/2019 siatka połączeń lotniska Warszawa/Modlin została wzbogacona o trzy nowe kierunki: do Ammanu (Jordania), Kijowa i Lwowa (oba Ukraina). Wszystkie połączenia są obsługiwane przez linię Ryanair.

Najnowsze