10.9 C
Warszawa
czwartek, 29 października 2020

Zamieszkać na dworcu

Koniecznie przeczytaj

Pełzający lockdown

Nie zrobiono nic...

Górski Karabach. Nowe ludobójstwo Ormian?

Do tej wojny nigdy by nie doszło...

Lockdown w wersji pełzającej

Pod dyktando paniki

Perły polskiego biznesu

25 najbardziej przedsiębiorczych kobiet

Dawne akademiki, dworce kolejowe, szpitale, czy nawet sala konferencyjna w budynku dyrekcji straży pożarnej mogą stać się wymarzonym miejscem do życia.

Jedną z osobliwości brytyjskiego rynku nieruchomości jest masowe przerabianie na luksusowe domy i mieszkania dawnych budynków użyteczności publicznej. Co więcej, tego typu budynki osiągają często olbrzymie ceny. Paradoks jest tylko pozorny: dawne dworce, szkoły i banki były nie tylko położone w centralnych punktach miast, ale i w czasach królowej Wiktorii nadawano im szczególnie wystawny charakter. Dziś są to cechy, które szczególnie kuszą potencjalnych nabywców. Słowem, można zamieszkać nie tylko w szkole, na dworcu, ale i nawet w dawnej sali konferencyjnej czy szpitalu.

zamieszkać na dworcu 1

Tego typu gmachem jest budynek dawnej, XIX-wiecznej szkoły dla chłopców w Saffron Walden w hrabstwie Essex. Dwupokojowy apartament w tym budynku, kosztuje 275 tys. funtów. Miasteczko, położone w pobliżu Londynu i zaledwie 24 km od Cambridge.

zamieszkać na dworcu2

Dawny szpital w Bristolu, położony w centrum miasta, przebudowywany jest na kamienicę, w której znajdzie się 205 mieszkań. Dodatkowym atutem są podziemne parkingi. Chociaż budynek zostanie oddany do użytku dopiero w 2020 r., większość lokali, w cenie od 247 tys. do 740 tys. funtów, jest już sprzedana.

zamieszkać na dworcu 3

Z kolei zabudowania dawnej stacji kolejowej w Newland zostały przekształcone w bardzo wygodny dom, położony w odległości 15 minut spacerem od centrum wioski. Budynki położone po obydwu stronach torów zostały połączone obudowanym mostkiem, w którym znalazła się sypialnia i łazienka. Wraz z niewielkim domkiem, będącym niegdyś magazynem, taka nietypowa posiadłość kosztuje 715 tys. funtów.

zamieszkać na dworcu

Najcenniejszy pozostaje budynek dawnej Westminster Fire Office w Londynie. Tutaj ceny mieszkań zaczynają się od, bagatela, 1,3 mln funtów. Cena nie może jednak dziwić. Westminster to samo centrum Londynu. Tutaj znajduje się gmach parlamentu, siedziba premiera, najważniejszych ministerstw, wreszcie sam pałac Buckingham.

 

Poprzedni artykułDeficyt pod kontrolą
Następny artykułNIK zaorała fiskusa

Najnowsze

Zadbaj o swoje finanse, nie rezygnując z zakupów

Kontrolujesz wszystkie swoje wydatki i prowadzisz specjalne listy, które grupują je na poszczególne kategorie? Porządek w finansach zapewnia spokój, a często przekłada...

Czy możliwe jest bezpieczne korzystanie z chwilówek?

Szybkie pożyczki przez internet

Jak wybrać odpowiednie autocasco?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie dodatkowego autocasco

Fiskus się miota

W sprawie tzw. faktur uproszczonych resort finansów i fiskus ciągle zmieniają zdanie

Strajk w skarbówce

W ramach protestu urzędnicy skarbówki wyłączyli komputery