27.1 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

XVI Międzynarodowy e-Kongres MBA

Krakowska Szkoła Biznesu UEK zaprasza do udziału w XVI Międzynarodowym e-Kongresie MBA.

Kongres to największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko studentów i absolwentów studiów MBA. Wydarzenie to, w tym szczególnym roku, będzie jednak miało charakter interaktywny i w całości zostało przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Kongres ma na celu przede wszystkim budowę aktywnej platformy współpracy, wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy i horyzontów. 

O specyfice Kongresu decyduje łączenie wystąpień naukowców z polskich i zagranicznych uczelni oraz czołowych ekspertów i ekonomistów. Wezmą w nim udział jak co roku menedżerowie wyższego i średniego szczebla legitymujący się tytułem Master of Business Administration, Dyrektorzy Programów MBA oraz naukowcy z polskich i zagranicznych uczelni. Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dąży do tego, aby coroczne spotkania kongresowe na stałe wpisały się w kalendarz każdego menedżera MBA, stąd decyzja o tym, aby wykorzystać nowe okoliczności i narzędzia do zdalnej komunikacji i dać przestrzeń do dyskusji mimo ograniczeń dotyczących zgromadzeń i wydarzeń o charakterze kongresowym. 

Myśl przewodnia – Nowe modele biznesowe w epoce Industry 4.0

„Oszczędność napędza innowacyjność, tak jak inne ograniczenia. Jedynym sposobem wydostania się z ciasnego pudełka jest wymyślenie sobie drogi na zewnątrz.” – Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazona.

W wielu swoich publikacjach – Joseph Schumpeter – twierdził, że  rozwój  gospodarczy  jest  stymulowany   przez innowacje w dynamicznym procesie, w którym nowe technologie zastępują stare. Proces ten nazwał „kreatywną destrukcją”. Innowacja jest jego zdaniem czynnikiem, który trwale wytrąca gospodarkę z równowagi. Kluczem do dokonania zmian w gospodarce są nowe kombinacje czynników produkcji, a efektem jest osiągnięcie stanu „twórczego zniszczenia”, który na stałe zmienia i przesuwa poprzednio istniejący stan równowagi układu gospodarczego. 

Wydaje się, że XXI to czas permanentnej „twórczej destrukcji”, a zmiany wdrażane każdego dnia powodują, że punkt równowagi układu gospodarczego nieustannie zmienia swoje położenie.  Zmiany te dotykają również przedsiębiorców, którzy stale muszą dostosowywać się do zmieniających się warunków konkurencji na rynku globalnym. Zmiany te dotyczą nie tylko postępującej cyfryzacji, elektromobilności, ale także relacji międzyludzkich czy kompetencji menedżerskich. Jak radzą sobie z tymi zmianami przedsiębiorcy, jak reagują ich struktury organizacyjne, czy i w jaki sposób wdrażane zmiany wpłyną na nasze codzienne życie. To tylko niektóre z pytań, z którymi przyjdzie nam zmierzyć się podczas XVI e-Kongresu MBA. Serdecznie zapraszamy!

XVI  e-Kongres MBA to:

Panele – Podczas kongresu odbędzie się od 3-4 paneli tematycznych w czasie rzeczywistym oraz dwa panele tematyczne udostępnione w formie nagrań. 

PANEL I: Przemysł 4.0 – Biznes w cyfrowych czasach. Kompetencje. Wyzwania. Korzyści.

PANEL II: Kapitał ludzki w dobie przemysłu 4.0.

PANEL III: Rozwój menedżerów 4.0

Panel IV: Electromobility – The Future. But When?

PANEL V: Miasta 4.0 – samorząd, biznes, kultura.

PANEL VI: Industry 4.0 wyzwaniem dla firm IT

Warsztaty – Uczestnicy Kongresu mają również okazję do wzięcia udziału w części warsztatowej. Spotkania poprowadzą trenerzy z wysokim poziomem wiedzy merytorycznej oraz bogatym doświadczeniem zawodowym, w tym w zakresie kształcenia w formie zdalnej. To świetna okazja do treningu własnych umiejętności i zdobycia nowych kompetencji, a dzięki interdyscyplinarnym grupom oraz szerokiemu przekrojowi branż jakie spotykają się na Kongresie  to również szansa na zdobycie nowych doświadczeń.

  1. „Transformacja biznesu w czwartej rewolucji przemysłowej” – Nowe Motywacje,
  2. „Zastosowanie chatbotów i voicebotów do wsparcia procesów produkcyjnych, logistycznych utrzymaniowych w przemyśle i energetyce.” – Unima2000,
  3. INVESTOR GAME – Get to Know the Energy Industry – BP & Shell.

 

Działalność charytatywna:

  1. W tym roku Kongres wpiera Klinikę Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego – obecnie  jednoimiennego szpitala zakaźnego, gdzie leczeni są chorzy na SARS Covid-19 – wobec braku skutecznej farmakoterapii, ważnym indywidualnym  sprzętem medycznym przy zaburzeniach oddechowych są nebulizatory kompresorowe Microlife Neb 200, natomiast codzienne wizyty ułatwiają automatyczne naramienne ciśnieniomierze Microlife BP A2 o zwalidowanych pomiarach. Na ten sprzęt zostaną przeznaczone dobrowolnie przez Państwa wpłacone środki.
  2. Czasy, w których przyszło nam funkcjonować nie są proste. Nie są łaskawe dla sztuki i twórców. Z powodu braku widzów, a tym samym braku zarobku na biletach, budżet Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie bardzo ucierpiał, a płynność finansowa jest zagrożona. Dyrekcja i Aktorzy Teatru nie poddaja się i działają dalej! Aktorzy biorą udział w projektach online aby mieć nadal kontakt z widzami. Teatr nie prowadzi sprzedaży biletów na projekty online, ale będzie wdzięczny za wsparcie finansowe – każda kwota się liczy! To wsparcie pozwoli przetrwać i realizować kolejne projekty.

Strona główna:  http://kongresmba.pl/

Rejestracja:  http://kongresmba.pl/rejestracja

KSB Charytatywnie:  http://kongresmba.pl/ksb-charytatywnie

Plan e-Kongresu:  http://kongresmba.pl/program-kongresu

Warsztaty:  http://kongresmba.pl/warsztaty-biznesowe

Facebook:  https://www.facebook.com/KongresMBA/

Serdecznie zapraszam!

prof. UEK dr hab. Piotr Buła  

Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze