18.5 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca 2024

Ubezpieczony jak dziecko

Kiedy wysyłamy dziecko do szkoły, warto pomyśleć o odpowiednim jego ubezpieczeniu.

Najpowszechniejszym tego rodzaju ubezpieczeniem jest zwykła szkolna polisa od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Są to świadczenia związane z takimi wypadkami jak złamanie ręki czy mocne stłuczenie. Ten rodzaj ubezpieczenia wiąże nasz z Narodowym Funduszem Zdrowia, w wypadku choroby dziecka. Dodatkowo dzieci mogą korzystać z naszego państwowego ubezpieczenia, mają bowiem prawo do darmowej opieki medycznej oraz wszelkiego rodzaju świadczeń. Tyle tylko, że korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej jest w praktyce bardzo uciążliwe. Dlatego warto wykupić prywatną polisę zdrowotną. Dzięki niej będziemy mogli w sposób ułatwiony korzystać z wizyt u lekarza pierwszego kontaktu czy lekarza specjalisty.

Wybierając polisę zdrowotną, należy uważnie zastanowić się na tym, z pomocy jakich lekarzy chcemy skorzystać, gdyby doszło do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Ograniczenie się do zagwarantowania korzystania z pomocy pediatry, może okazać się daleko niewystarczające. Na przykład, jeśli nasze dzieci uprawiają regularnie sport, np. piłkę nożną czy jazdę na rowerze mogą być narażone na złamania. Dlatego warto wybrać takie ubezpieczenie, które będzie umożliwiało dostęp do jak największego zbioru lekarzy i badań.

Warto także pamiętać, że dzięki indywidualnej polisie zdrowotnej można chronić zdrowie dziecka już od chwili jego narodzin.{source}Advertisement{/source}

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze