14 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca 2024

Udany rok dla Fuzji

W 2020 r. firma Echo Investment przekazała do użytkowania dwa budynki mieszkalne i rozpoczęła budowę trzeciego w ramach łódzkiego projektu Fuzja. Wystartowały też prace związane z częścią biurową projektu. W połowie tego roku deweloper zapowiada otwarcie miejskiego placu wraz z zrewitalizowaną elektrownią.

Fuzja to przedsięwzięcie, które powstaje na blisko 8 ha historycznego terenu w Łodzi. Na tym obszarze po zakończeniu wszystkich prac powstanie 90 tys. m2 powierzchni o różnych funkcjach i ponad 4 ha ogólnodostępnej przestrzeni. W ubiegłym roku firma Echo Investment zakończyła budowę dwóch pierwszych budynków mieszkalnych i oddała do użytkowania 274 lokale. W listopadzie wystartowała także budowa trzeciej nieruchomości, w której znajdzie się 237 mieszkań. Zakończenie tego etapu prac planowane jest na pierwszą połowę 2022 r.
We wrześniu 2020 r. Fuzja weszła w kolejną fazę realizacji projektu. Na terenie inwestycji została wbita symboliczna łopata pod budowę dwóch biurowców o łącznej powierzchni 19, 9 tys. m2. Ich najemcą zostanie Fujitsu Technology Solutions. Firma wprowadzi się do nowej siedziby w 2022 r. Biurowce będą miały odpowiednio pięć oraz sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Na realizację części biurowej Fuzji deweloper pozyskał w listopadzie finansowanie od Banku Pekao w wysokości blisko 34 mln euro. Na koniec 2021 r. planowane jest zakończenie prac związanych ze stanem surowym obu budynków, na których zawiśnie tradycyjna wiecha.
Zdaniem dewelopera 2021 r. będzie przełomowy dla realizacji całego projektu. W połowie 2021 r. otwarty zostanie otwarty ogólnodostępny plac miejski zlokalizowany w centrum kompleksu. Nowy dziedziniec o powierzchni blisko 3, 6 tys. m2 ma być przyjazną miejską przestrzenią. Jej centrum będzie stanowić zrewitalizowana zabytkowa elektrownia z odnowioną fasadą i nowymi witraży. – Udostępnienie placu we Fuzji będzie wielkim wydarzeniem w życiu naszej inwestycji i całego miasta. Przez wiele lat był to teren zamknięty i zapomniany. Teraz odzyskuje swoją świetność, której przedsmak zobaczyć będzie można za kilka miesięcy. Na terenie Fuzji pozostawimy jak najwięcej śladów fabrycznej Łodzi, w tym naturalnej cegły, która nadaje temu miejscu niezwykłego klimatu. Będzie to miejsce spotkań, idealne do pracy i zapewniające komfort w codziennym życiu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapewnia Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu Fuzja.
Fuzja to wieloetapowa inwestycja, w ramach której powstaną biura, mieszkania i część handlowo–usługowa oraz gastronomiczna. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada Medusa Group.

Najnowsze