26.5 C
Warszawa
czwartek, 30 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Kanał edukacyjny po ukraińsku

Tomasz Rożek i Fundacja „Nauka. To Lubię” otwierają nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci ze społeczności ukraińskiej zatytułowany „наук. Космос. Сві” (Nauki ścisłe. Przestrzeń. Wszystko). Twórcy chcą pomóc uczniom z Ukrainy odnaleźć się w polskim środowisku i dostarczyć wartościowych treści popularnonaukowych w języku ukraińskim.

Dzieciaki z Ukrainy rozpoczęły w Polsce edukację.

– Zastanawialiśmy się, w jaki sposób Fundacja „Nauka. To Lubię” mogłaby się włączyć w pomoc dzieciom uchodźców i odpowiedź przyszła bardzo szybko. Będziemy robić to, co potrafi my najlepiej – czyli edukować – mówią przedstawiciele fundacji. – Postanowiliśmy otworzyć nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla najmłodszych i tych starszych uczniów z Ukrainy. Ułatwimy dzieciom adaptację w polskiej społeczności poprzez filmy z polsko-ukraińskimi tłumaczeniami. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia wyprodukowanych już filmów z serii „Nauka. To Lubię Junior” (z tłumaczeniem i dubbingiem) oraz nowe wideo cykle edukacyjnych filmów przeznaczone stricte dla społeczności ukraińskiej.

– Do produkcji materiałów zaangażowaliśmy Ukraińców. Pracują jako tłumacze, aktorzy i aktorzy dybbingowi. – słyszymy od producentów kanału.

„Fundacja Nauka. To Lubię” nie czerpie zysków z projektu. Z kolei wdrażanie pomysłu w życie jest możliwe dzięki społeczności „Nauka. To Lubię”, która częściowo wspiera producentów, organizując zbiórkę na portalu Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/ naukat

Najnowsze