19.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja 2024

KFC i Pizza Hut miały wyjść z Rosji, ale lokale wciąż działają

Amrest, operator między innymi KFC, Pizza Hut i Starbucksa, ogłosił w marcu, że zawiesza działalność w Rosji. Jednak negocjacje z właścicielami marek przedłużają się, a restauracje wciąż są otwarte.

Notowana na warszawskiej giełdzie grupa ma siedzibę w Hiszpanii i zarządza między innymi sieciami KFC, Pizza Hut i Starbucks. Jak informuje Business Insider proces czasowego zawieszenia działalności w Rosji jest skomplikowany i negocjacje z właścicielami marek trwają już ponad dwa miesiące.

W efekcie lokale gastronomiczne tych sieci wciąż są w Rosji otwarte. Informację tę potwierdził hiszpański członek zarządu spółki Eduardo Zamarripa w trackie ostatniej konferencji prasowej.

Negocjacje dotyczą transferu restauracji do rosyjskiego operatora. W swoim raporcie kwartalnym Amrest podał już informację o wstrzymaniu inwestycji w Rosji.

W przypadku sieci Pizza Hut w Rosji i w Niemczech umowa kończy się w maju 2022 roku i jeśli sytuacja się nie zmieni, restauracje będą transferowane do amerykańskiego Yum!, właściciela marki.

Źródło: Business Insider

Najnowsze