7.5 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia 2024

Morawiecki da sobie radę z inflacją?

Koniecznie przeczytaj

Jak wynika z badania SW Research przygotowanego dla portalu rp.pl Polacy nie dali się przekonać rządowi. I nie wierzą, że premier Morawiecki z jest w stanie uporać się z szalejącą w Polsce inflacją.

Badanym zadano jedno pytanie: „Czy Pani/Pana zdaniem rząd jest w stanie poradzić sobie z wysoką inflacją w Polsce?”. Aż 66,9 proc. odpowiedziało jednoznacznie, że nie. Zaledwie 17,5 proc. jest przekonanych, że Morawiecki wie co robi i że z inflacją sobie poradzi.

– Częściej w skuteczność rządu w tym zakresie wierzą mężczyźni: 23 proc. wobec 13 proc. kobiet. Wśród kobiet jest więcej opinii negatywnych: 72 proc. przy 61 proc. mężczyzn. Wiara w skuteczność rządu rośnie wraz z wiekiem badanych – z inflacją rząd może sobie poradzić według 18 proc. osób w wieku 35-49 lat oraz 19 proc. w wieku 50 i więcej lat – komentuje Adrian Wróblewskiz z SW Research.

Warto przypomnieć, że w kwietniu według GUS inflacja przekroczyła 12,4 proc. Rząd próbuje ją ograniczyć, za pomocą tarczy antyinflacyjnej. W piątek Andrzej Duda podpisał ustawę przedłużającą jej funkcjonowanie o kolejne dwa miesiące, do 31 lipca 2022 r.

Najnowsze