16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja 2024

Robot-kelner w polskich restauracjach Pizza Hut. BellaBot dostarcza zamówienia w Warszawie i Wrocławiu [VIDEO]

Roboty BellaBot trafiły do restauracji Pizza Hut w Warszawie i Wrocławiu. Koci robot dostarcza zamówienia i potrafi miauczeć.

AmRest, prowadząca w Polsce sieć Pizza Hut, wprowadziła w wybranych restauracjach robota o nazwie BellaBot. Maszyna przypomina kota i zajmuje się dostarczaniem zamówień do stolików gości.

Robot może też wchodzić w interakcje z klientami restauracji. Roboty trafiły do warszawskiego Zodiaka przy ul. Widok 26 oraz lokalu Wrocław Rynek.

Robot-kelner w autonomiczny sposób dostarcza dania prosto z pieca do stolików gości. Posiada 4 podświetlane tace o łącznej ładowności 40 kg, a zatem może udźwignąć 2 razy więcej niż człowiek.

Dzięki temu jednorazowo dostarczanych jest więcej zamówień, w szybszym tempie. Natomiast kelnerzy zyskują cenny czas, który mogą poświęcić gościom.

Robot-kelner potrafi bezpiecznie i precyzyjnie poruszać się pomiędzy stolikami. Może też przywitać gości, zaprowadzić do dowolnego stolika, a po dotarciu do celu powiadomić o tym głosowym przypomnieniem numeru stołu.

Robot nie. Tylko wygląda jak kot, ale również miauczy, a mimiką i głosem reaguje na drapanie za uchem, czy głaskanie.

Źródło: Wirtualne Media

Najnowsze