18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

Pożyczki pozabankowe – jakie najtańsze?

Powszechnie wiadomo, że w sektorze pozabankowym funkcjonuje wiele firm oferujących różnego rodzaju pożyczki. Należy jednak mieć świadomość, że poszczególne oferty mogą znacznie się różnić, w związku z czym warto znaleźć możliwie najlepszą. W tym celu trzeba przeprowadzić porównanie pożyczek pozabankowych, które powinno uwzględnić aspekty przedstawione w niniejszym artykule.

Pożyczki pozabankowe – które oferty są najtańsze?

Warto mieć świadomość, że pożyczki pozabankowe nie muszą być drogie, a w wielu przypadkach są znacznie tańsze od kredytów bankowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że na rynku pozabankowym panuje ogromna konkurencja, co sprawia, że poszczególne firmy starają się przyciągnąć klientów atrakcyjnymi warunkami. Które oferty są najtańsze? Przede wszystkim te, które są dostępne online, np. pod linkiem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/tanie-pozyczki-pozabankowe/. W tym miejscu warto podkreślić, że tanie mogą być zarówno krótkoterminowe pożyczki pozabankowe, jak i kredyty pozabankowe zaciągane nawet na kilkadziesiąt miesięcy. W tym pierwszym przypadku można liczyć nawet na całkowicie darmowe oferty, ponieważ wiele firm pozabankowych oferuje pierwszą darmową pożyczkę online. Warunkiem braku kosztów jest w tym przypadku terminowa spłata zobowiązania.

Czym kierować się przy wyborze pożyczki pozabankowej?

Przy wyborze pożyczki pozabankowej warto kierować się nie tylko jej kosztem, czy RRSO, ale przede wszystkim dopasowaniem warunków do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Dzięki temu bowiem pożyczka będzie wygodna do spłaty i nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. W związku z tym w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej na dłuższy okres, co pozwala obniżyć jej ratę. Oczywiście zawsze można dokonać wcześniejszej spłaty, co pozwala pozbyć się długu. Jak spłacić pożyczki pozabankowe? Najprościej przelewem na wskazane konto. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejszy kontakt z firmą pożyczkową, co pozwoli wyliczyć dokładną kwotę, która pozostała w danym momencie do spłaty.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze pożyczki pozabankowej? Przede wszystkim proces jej udzielenia oraz sposób przeprowadzanej weryfikacji. Niektóre firmy stosują bowiem weryfikację telefoniczną, co nie tylko wydłuża cały proces, ale może również skutkować telefonem do pracodawcy w celu potwierdzenia zatrudnienia. Wiele osób woli tego uniknąć, ponieważ nie chce informować pracodawcy o swojej sytuacji finansowej. W takim przypadku zdecydowanie lepiej jest wybrać firmę pożyczkową, która udziela finansowania bez zaświadczeń, a klientów weryfikuje poprzez przelew weryfikacyjny.

Zalety tanich pożyczek pozabankowych

Zaletą pożyczek pozabankowych jest nie tylko ich koszt, który w wielu przypadkach jest niższy niż w przypadku kredytów bankowych, ale również zdecydowanie większa dostępność. Wynika to z faktu, że instytucje pozabankowe podchodzą w sposób liberalny do udzielania pożyczek, a co za tym idzie finansowanie mogą uzyskać osoby, które otrzymały odmowę w banku. Tego typu pożyczkobiorcy mogą skorzystać z pożyczek bez BIK, czy ofert bez zaświadczeń. Ważną zaletą tego typu rozwiązań jest również minimum formalności oraz szybki proces udzielenia pożyczki, ponieważ w wielu przypadkach pieniądze można otrzymać nawet w kilkanaście minut. Co więcej, można przeznaczyć je na dowolny cel. Podkreślić warto również elastyczność tego typu ofert, ponieważ wśród pożyczek pozabankowych znajdują się zarówno tzw. chwilówki (pożyczki na niskie kwoty z krótkim okresem spłaty), jak i pożyczki długoterminowe, które można spłacać nawet przez kilka lat. W tym drugim przypadku istnieje możliwość zaciągnięcia zdecydowanie wyższych kwot, a w przypadku osób zadłużonych możliwe może być przedstawienie żyranta.

Biorąc powyższe informacje pod rozwagę, można stwierdzić, że pożyczki pozabankowe mogą być naprawdę tanie, a poszczególne oferty śmiało mogą konkurować z kredytami bankowymi. W związku z tym ich zaciąganie może być dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób zadłużonych, czy nieposiadających stałych dochodów, ale dla każdego klienta.

artykuł partnera

Najnowsze