14.5 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca 2024

Prywatność w biurowej budce akustycznej. Jak korzysta się z niej w praktyce?

Współczesne biura to często otwarta przestrzeń, która sprzyja współpracy pomiędzy pracownikami, jednak może utrudniać skupienie i negatywnie wpływać na wydajność. Problemem jest także brak prywatności podczas rozmów zarówno biznesowych, jak i prywatnych. Jednym z rozwiązań, które cieszą się coraz większą popularnością, są kabiny akustyczne. Pozwalają na stworzenie poufnej i spokojnej przestrzeni do pracy oraz spotkań. W artykule przyjrzymy się zaletom budek biurowych jako narzędzia poprawiającego warunki pracy w biurze. Przedstawimy też praktyczne wskazówki, jak korzystać z podów akustycznych.

Dlaczego prywatna przestrzeń w biurze jest ważna?

Prywatna przestrzeń w firmie to kwestia, która zyskuje na znaczeniu w obliczu nowych trendów w aranżacji. Otwarte, głośne open space’y nie tylko mogą prowadzić do obniżenia satysfakcji z pracy i ogólnego samopoczucia, ale także wpływać na produktywność pracowników, co utrudnia im odniesienie sukcesu zawodowego. Bez poczucia poufności ludzie mogą czuć się nieswojo i niepewnie. W konsekwencji prowadzi to do stresu i wypalenia zawodowego. Prywatna przestrzeń w kabinach telefonicznych, podach akustycznych do pracy w pojedynkę czy budkach konferencyjnych, gwarantuje dyskrecję w trakcie rozmów biznesowych oraz miejsce, w którym można skupić się na swoich obowiązkach lub spotkaniach online. 

Nie bez znaczenia jest także zapewnienie odpowiednich miejsc do przechowywania prywatnych rzeczy oraz dokumentów. Atrakcyjne szafki modułowe hushLock są idealnym rozwiązaniem zarówno do większych, jak i mniejszych pomieszczeń. Zamykanie na klucz lub zamek szyfrowy oraz możliwość wydzielenia przestrzeni za pomocą modułów jednocześnie poprawia prywatność i zapobiega nadmiernemu przenikaniu hałasu. 

Czym jest prywatność akustyczna? 

Prywatność akustyczna oznacza możliwość uniknięcia niechcianego przekazywania informacji słownych do osób trzecich, które mogą być obecne w tym samym miejscu lub pomieszczeniu. Podczas spotkań pozwala to uczestnikom na dzielenie się cennymi informacjami bez obawy o ich wyciek.

Wielofunkcyjne kabiny akustyczne Hushoffice wyposażone są w materiały izolacyjne i absorbujące dźwięki. Wiele osób zastanawia się, czy panuje w nich całkowita cisza i czy koledzy z zespołu mogą usłyszeć, na jaki temat prowadzona jest rozmowa w środku? W tym miejscu należy zaznaczyć, że absolutna cisza jest nienaturalna i niezdrowa dla człowieka. Dlatego do wnętrz budek z otwartego biura przenika dźwięk o natężeniu około 40 decybeli. Słyszalny jest jako stłumiony szum, który nie przeszkadza w skupieniu. W kabinach do pracy indywidualnej hushHybrid wielowarstwowe ściany i tapicerowane wnętrze zamieniają hałas o natężeniu 70 dB na cichy dźwięk otoczenia. 

Rozmowy prowadzone w kabinie akustycznej pozostają wewnątrz kabiny

Kabiny i budki telefoniczne zaprojektowane w klasie B i A według normy ISO 23351–1:2020 gwarantują zachowanie poufności rozmów prowadzonych w środku. Dzięki swojej konstrukcji są w stanie dostosować się do zmieniających potrzeb.

Modułowe kabiny konferencyjne – miejsce do pracy i kreatywnych spotkań zespołu

Modułowe kabiny konferencyjne hushMeet.L to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą zapewnić pracownikom przestrzeń do omawiania poufnych i drażliwych tematów. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować komfort, prywatność i izolację akustyczną podczas wymiany informacji, bez obaw o podsłuchanie przez nieupoważnione osoby. Dzięki modułowej konstrukcji budka rośnie wraz z rozwojem firmy i potrzebą spotkań w większym gronie. Jej powierzchnia może wynosić do 9 mkw i pomieścić aż 8 osób. Istotną zaletę stanowi brak zakłóceń zewnętrznych. Spokój sprzyja poruszaniu trudnych tematów oraz pozwala na przeprowadzenie kreatywnej burzy mózgów. 

Budki telefoniczne i kabiny do pracy indywidualnej – ergonomia i komfort  

Na wielu stanowiskach pracy konieczne jest odbywanie rozmów telefonicznych z klientami czy pracownikami przebywającymi w terenie. Kabina telefoniczna hushPhone wyposażona w system wentylacji i oświetlenie działające na czujnik ruchu, zapewnia pełną prywatność oraz komfort podczas takich konwersacji. Biurowy hałas nie przeszkadza w skupieniu, szybkim odpowiadaniu na pytania i dobrym słyszeniu rozmówcy. Akustyka gwarantuje spokój i poufność przekazanych lub usłyszanych informacji. Jednocześnie przemyślana konstrukcja z miejscem na laptop, zasilaniem i ergonomiczny podłokietnikiem pozytywnie wpływa na komfort i samopoczucie. Zablokowanie niepotrzebnych bodźców z zewnątrz sprawia, że brzmimy pewnie, a naszej uwadze nic nie umknie, przez co łatwiej przekonać nam osobę po drugiej stronie słuchawki do swoich racji. 

Wideokonferencja najwyższej jakości w budce akustycznej

Spotkania online stały się niezbędnym elementem pracy zdalnej i komunikacji między oddziałami firmy. Jednak często pojawiają się problemy z jakością dźwięku i niedoskonałościami wizualnymi, co może wpłynąć na efektywność rozmowy. Kabina akustyczna hushHybrid stwarza warunki, pozwalające na wykazanie się podczas spotkań firmowych. Dzięki ledowym paskom bocznym twarz jest dobrze oświetlona. Osoba przebywająca w kabinie prezentuje się profesjonalnie, co dodaje pewności siebie. Budka zapewnia ochronę przed zgiełkiem panującym w otwartym biurze oraz swobodę rozmowy, dzięki gwarancji, że inni nie słyszą, nawet przypadkowo, żadnych słów. Zaletą jest także prywatność wizualna – tylni panel może być wykonany z matowego szkła. Poruszając różne tematy, odczuwamy spokój, komunikujemy się bezbłędnie, a odpowiedzi na nawet skomplikowane pytania, przychodzą z łatwością, dzięki lepszemu skupieniu.

Najnowsze