22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

WEI: 64 proc. Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu całorocznego zakazu odpalania petard i fajerwerków

Warsaw Enterprise Institute (WEI) jako pierwsza instytucja w Polsce postanowiła przyjrzeć się znaczeniu branży pirotechnicznej pod kątem gospodarczym. Eksperci przygotowali specjalny raport, w którym zwracają uwagę na regulacje prawne, jakie dotykają tej branży.

– Oczywiście nie mogliśmy pominąć też opinii społecznej, która jest podzielona, jeśli chodzi o kwestię korzystania z wyrobów pirotechnicznych w naszym kraju. W raporcie przytoczyliśmy badania przeprowadzone przez polskie media, a także przez ogólnopolski panel badawczy Ariadna, które pokazują, jak procentowo rozkładają się opinie Polaków na ten temat – czytamy w raporcie.

WEI zaznacza, że fajerwerki są głęboko zakorzenione w tradycji naszego kraju. Towarzyszą nam nie tylko w okresie Nowego Roku, ale także przy okazji festiwali i ważnych uroczystości prywatnych. Wiążą się nierozłącznie ze świętowaniem ważnych chwil w naszym życiu.

Wiele organizacji podnosi jednak kwestię szkodliwości petard i ich wpływu szczególnie na zwierzęta, natomiast Polacy, co ciekawe, coraz chętniej decydują się na zakup jeszcze bardziej kolorowych i efektownych materiałów.

Raport jest dostępny na stronie instytutu pod adresem wei.org.pl

Najnowsze