13.9 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Obiektyw za działania prospołeczne

Jedna z wiodących firm medycznych została uhonorowana za swoją wieloletnią działalność na rzecz poprawy jakości życia pacjentów z chorobami nerek, a także za działania prospołeczne, w tym budowanie świadomości o chorobach nerek i prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych. Nagroda Obiektyw 2023, przyznawana przez redakcję Agencji Informacyjnej, trafiła do Diaverum Polska.

– Dziękujemy redakcji Agencji Informacyjnej za docenienie naszej działalności. Liczymy, że dzięki temu wyróżnieniu tematy takie jak profilaktyka zdrowych nerek, a także metody poprawy jakości życia osób z chorobami nerek jeszcze mocniej zagoszczą w przestrzeni publicznej. To zagadnienia bardzo istotne dla dużej części naszego społeczeństwa – powiedział dyrektor naczelny Diaverum Polska Ryszard Zając, odbierając nagrodę.

W Polsce blisko 4,5 mln osób choruje na przewlekłą chorobę nerek. Szacuje się, że nawet 90 proc. chorych nie jest świadomych swojej choroby, ponieważ w pierwszych stadiach przebiega ona bezobjawowo.

– Ta nagroda to także wyróżnienie dla całego zespołu Diaverum Polska – oddanych lekarzy, pielęgniarek, personelu niemedycznego, którzy każdego dnia opiekują się naszymi pacjentami
i umożliwiają im realizację życiowych planów i pasji udowadniając, że ograniczenia wynikające z choroby nie muszą stanowić przeszkody w czerpaniu radości z życia – dodał Ryszard Zając.

Diaverum stawia sobie za cel poprawę jakości życia pacjentów z chorobami nerek. Jest wiodącym światowym dostawcą usług nefrologicznych, a na całym świecie opiekuje się blisko 40 tys. pacjentów i wykonuje ponad 6 mln zabiegów rocznie. W Polsce swoją misję Diaverum realizuje już od ponad 22 lat. W 24 ośrodkach dializ, 17 poradniach nefrologicznych i oddziale nefrologicznym, leczonych jest ponad 9 tys. pacjentów, z czego ok. 2 tys. chorych poddawanych jest dializoterapii.

W 2023 r. redakcja Agencji Informacyjnej oprócz nagrody Obiektyw Medyczny przyznała jeszcze dwa wyróżnienia. Laureatką Obiektywu Kulturalnego została Maria Wollenberg-Kluza – artystka, malarka oraz działaczka społeczna. Nagrodą Obiektyw Gospodarczy uhonorowany został Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa za działania zwiększające konkurencyjność polskiej żywności w Polsce i na świecie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 grudnia w Warszawie podczas spotkania Klubu Publicystyki Kulturalnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  Galę poprzedził wykład Małgorzaty Basaj z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która przybliżyła postać Aleksandry Piłsudskiej ze Szczerbińskich, działaczki niepodległościowej i społecznej, drugiej żony Józefa Piłsudskiego, ogłoszonej przez Sejm RP patronką roku 2023.

Najnowsze