18.4 C
Warszawa
piątek, 19 lipca 2024

Mieszkania i domy pod Warszawą coraz ciekawszą alternatywą wobec stołecznych nieruchomości

W miarę jak średnie ceny mieszkań w Warszawie przekraczają 17 tys. zł/m², osoby poszukujące większych lokali coraz częściej zwracają uwagę na oferty poza samym miastem. CK Development, będąca częścią CK Investment Holding, wprowadził na rynek nową ofertę segmentów i mieszkań na sprzedaż w Nowej Woli, niedaleko Warszawy.

Koszt gruntu pod zabudowę mieszkaniową systematycznie rośnie i obecnie w Warszawie stanowi już 23,8% całkowitych wydatków związanych z budową mieszkania, jak podaje reNet Consulting. Analitycy PKO BP przewidują, że ceny gruntów będą nadal szły do góry, a w zeszłym roku podskoczyły już o około 20%. W rezultacie ceny mieszkań również rosną, a większe lokale stają się coraz mniej dostępne dla rodzin.

Mieszkania pod Warszawą

Zainteresowanie mieszkaniami i domami na sprzedaż pod Warszawą się zwiększa. Te obszary przyciągają niższymi kosztami gruntów, rozwijającą się infrastrukturą komunikacyjną, lepszym kontaktem z naturą oraz rosnącą popularnością pracy zdalnej i hybrydowej. Dlatego wielu poszukujących lepszej jakości życia, większej przestrzeni czy własnego ogródka wybiera lokalizacje podmiejskie. Średnia cena m kw. mieszkań w Warszawie według Otodom Analytics przekroczyła już 17 tys. zł, wzrastając o 3% w kwietniu w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Stabilność rynku domów

Eksperci przewidują dalszą podwyżkę cen mieszkań, co wynika m.in. z rosnących kosztów gruntów, zmian w warunkach zabudowy oraz wyższych wymagań energetycznych. Wysokie ceny mieszkań były zapewne jednym z czynników ostatniej korekty sprzedaży, która była najniższa od stycznia ubiegłego roku, wynosząc w kwietniu 3,7 tys. mieszkań na siedmiu najważniejszych rynkach miejskich. Rynek domów jest jednak bardziej stabilny pod względem liczby sprzedaży.

Propozycje dla inwestorów

Ceny nieruchomości w powiatach otaczających Warszawę są znacznie niższe niż w samej stolicy. W powiatach pruszkowskim, grodziskim i żyrardowskim średnie ceny ofertowe mieszkań przekroczyły 10 tys. zł za m kw., ale ceny domów są nadal poniżej tego progu, co stanowi około 40% mniej niż w Warszawie. Podwarszawskie osiedla oferujące mieszkania lub segmenty przyciągają również inwestorów, ponieważ wynajem domu pod Warszawą staje się popularny i również przynosi satysfakcjonujący dochód porównywalny z wynajmem nieruchomości w stolicy.

Rozwój oferty pod Warszawą

CK Development, wchodząca w skład CK Investment Holding i specjalizująca się w inwestycjach na przedmieściach Warszawy, notuje duże zainteresowanie swoimi projektami. Nowe osiedle Zielone Falenty w Falentach Dużych sprzedało już 30% swojej oferty w ciągu zaledwie miesiąca. „W ciągu miesiąca zakontraktowaliśmy aż 30% oferty, w ramach której docelowo przekazanych zostanie 70 lokali. Każdy z nich, w cenie od 9,5 tys. zł za m kw. i minimalną liczbą trzech pokoi, będzie posiadać własny ogródek oraz po dwa miejsca postojowe dla samochodów. Klienci, którzy chcą skorzystać z rządowego wsparcia kredytowego, mogą już teraz rezerwować mieszkania, aby mieć więcej czasu na przemyślenie swoich potrzeb.” – podkreśla Rafał Konarski, prezes CK Development.

Firma przygotowuje kolejne inwestycje w Nowej Woli w powiecie piaseczyńskim, które będą oferować mieszkania i segmenty o powierzchni od ok. 90 do ok.146 m kw., z własnymi ogródkami i tarasami. Lesznowola jest popularną lokalizacją, w której powstają kameralne osiedla domów i segmentów pod Warszawą. Zawdzięcza to bliskości terenów zielonych, rozwiniętej infrastrukturze handlowej i edukacyjnej oraz doskonałemu połączeniu z miastem dzięki drodze ekspresowej S7. Nowy projekt rusza właśnie do sprzedaży. Potencjalni klienci już teraz mogą rezerwować lokale z uwzględnieniem korzyści przygotowywanego rządowego programu wsparcia kredytowego, aby uniknąć późniejszej gorączki zakupowej.

Wizualizacja poglądowa

Najnowsze