19.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca 2024

Misja biznesowa do Tokio przedstawicieli sektora ICT. Polskę reprezentować będzie sześć firm

W związku z prowadzonymi przez Japońską Organizację Handlu Zagranicznego JETRO działaniami mającymi na celu promocję zagranicznych inwestycji w Japonii, w dniach 23-29 października br. zorganizowana zostanie misja do Tokio, w skład której wejdą firmy IT z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski. W misji weźmie udział dziesięć firm (dwanaście osób) z czterech krajów – Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Polskę reprezentować będzie siedem osób z sześciu firm (Agat IT S.A, Comarch S.A., Estimote Inc., G&R JSC, IT Kontrakt sp. z o.o., Yoberi Sp. z o.o.). Podczas misji, jej uczestnicy wezmą udział w seminarium nt. rynku i uwarunkowań prawnych branży IT w Japonii, w największych targach IT w Japonii – „Japan IT Week” oraz odwiedzą także siedziby gigantów branży IT w Japonii. Program misji przewiduje także wizyty oraz spotkania w instytucjach wspierających działalność biznesową zagranicznych firm w Tokio i Jokohamie oraz udział w przyjęciu biznesowym współorganizowanym przez Ambasadę RP w Tokio. Jednym z ważnych elementów misji będzie seminarium dla japońskich przedsiębiorstw nt. rynku IT w Europie  Środkowo-Wschodniej, podczas którego członkowie misji będą mieli okazję do prezentacji swoich firm oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów z partnerami z Japonii.

Działalność JETRO na rzecz promocji zagranicznych, w tym polskich przedsiębiorstw w Japonii, prowadzona pod hasłem „Najpierw porozmawiaj z JETRO”, pozostaje zbieżna z rządowym „Planem na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, w którym wzrost zaangażowania polskich firm na zagranicznych rynkach określono głównym filarem rozwoju polskiej gospodarki.

Jedną z ważnych dziedzin rozwoju współpracy oraz zaangażowania polskich firm za granicą jest sektor IT i to jemu właśnie poświęcone zostało zorganizowane przez JETRO we współpracy z PAIiIZ seminarium, które odbyło się w Warszawie w czerwcu br. Jednym z prelegentów podczas seminarium był zaproszony specjalnie w tym celu z Japonii znawca tamtejszej branży IT.

Planowana w ostatnim tygodniu października misja jest organizowana po raz pierwszy. Jej głównym celem jest wsparcie zaangażowania na japońskim rynku firm IT o wysokim potencjale z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski. Przygotowania do misji wsparł PLL LOT w zakresie zakupu biletów na bezpośrednie połączenie między Warszawą a Tokio.

Źródło: Japońską Organizację Handlu Zagranicznego JETRO / Polska Agencja Informacyjna Interpress

Najnowsze