e-wydanie

7.6 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Poradnik finansowy dla MSP

Innowacyjne pomysły są doceniane

Unia Europejska chętnie daje przedsiębiorcom pieniądze na nowatorskie projekty.

Poradnik_finansowy_dla_MSP.pdf

Dotacje na prowadzenie prac badawczych i rozwojowych, infrastrukturę do badań i wdrażanie innowacji zostały przewidziane przede wszystkim w Programach Regionalnych poszczególnych województw, ale też z Programu Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia. (…)

Fundusze unijne – atrakcyjne źródło kapitału dla firm

Za nami półmetek obecnej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. W Polsce środki UE są rozdysponowywane w ramach 6 krajowych programów operacyjnych oraz 16 programów regionalnych. (…)

JAK ZACZĄĆ WDRAŻAĆ RODO W FIRMIE?

RODO obejmuje swym zakresem regulacji niemal każdy obszar działania przedsiębiorstwa. Począwszy od obsługi klienta i realizacji zamówień, poprzez procesy rekrutacji, a dalej obsługę kadrowo-księgową, skończywszy zaś na monitoringu. (…)

Małe i średnie firmy weszły w nowy rok z apetytem na wysoką sprzedaż

Od czterech lat prowadzimy kwartalne badanie „Barometr EFL”. Jest to syntetyczny wskaźnik, który informuje o skłonności firm z sektora MŚP do rozwoju, który jest rozumiany jako stawianie sobie przez przedsiębiorstwa celów związanych ze wzrostem sprzedaży i produkcji, ekspansją na nowe rynki i maksymalizacją zysków. (…)

Sektor MŚP bezpieczny cyfrowo

Cyberbezpieczeństwo na co dzień kojarzy się nam z przeciwdziałaniem atakom hakerów czy sposobami na ochronę danych przed dostaniem się w niepowołane ręce. Dziś o bezpieczeństwo danych troszczą się także przedsiębiorcy z sektora MŚP. Coraz częściej korzystają oni z rozwiązań chmurowych, przechowując i przetwarzając swoje dane i dane swoich klientów na zewnętrznych serwerach. Czy takie rozwiązania są bezpieczne? (…)

Stabilizacja istotnego dla MŚP instrumentu wsparcia działalności gospodarczej

Rozporządzenie ministra finansów w sprawie udzielania przez Bank Gospodarstwa Krajowego pomocy de minimis w formie gwarancji spłaty kredytów… (…)

Uzyskać wsparcie dla prowadzonej działalności

Biorąc pod uwagę fakt, że środki z obecnego budżetu unijnego zostały przewidziane na lata 2014-2020, mamy jeszcze trochę czasu na ich rozsądne wykorzystanie. Jeżeli ktoś uważa, że zdążyliśmy je już wszystkie wydać i mamy do dyspozycji jedynie skromne pozostałości po ostatnim unijnym „rozdaniu”, będzie zaskoczony mnogością konkursów i programów, dzięki którym może uzyskać wsparcie dla prowadzonej działalności. (…)

Jak przedsiębiorcy z Europy finansują swoje biznesy?

Według badania Global Business Monitor 2017 reinwestowanie zysków firmy jest głównym źródłem finansowania dla przedsiębiorców z sektora MŚP zarówno w Europie, Azji, jak i Ameryce Północnej – to rozwiązanie wybiera prawie połowa respondentów (43 proc.). Najczęściej wykorzystywaną metodą finansowania zewnętrznego są kredyty bankowe (13 proc.) i private equity (4 proc.). Z badań wynika, że przedsiębiorcy na całym świecie planują rozwój prowadzonej działalności. Co dziesiąty badany planuje złożyć w najbliższym czasie wniosek o finansowanie zewnętrzne. (…)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze