19.6 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Liderzy windykacji

Polski rynek windykacji wzorem dla rynku Europejskiego? Czym się wyróżniamy?

Branża windykacji w Polsce aktualnie znajduje się w fazie rozkwitu.

liderzy_windykacji_1.pdf

Coraz więcej przedsiębiorców chętnie podejmuje długoterminową współpracę z firmami windykacyjnymi, delegując im zadania związane z odzyskiwaniem i monitoringiem należności oraz weryfikacją kontrahentów zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. (…)

Z czym się wiąże cesja długu?

Cesja wierzytelności to przekazanie praw do długu na inny podmiot, pozwala pierwotnemu wierzycielowi zająć się swoją podstawową działalnością, np. sprzedażą kredytów czy usług telekomunikacyjnych zamiast dochodzenia zobowiązania. (…)

Zarządzanie wierzytelnościami za tydzień, miesiąc, rok… co nas czeka?

Sektor zarządzania wierzytelnościami ponownie musi dostosować się do zmieniającego się otoczenia prawnego. Nowe ustawy, rozporządzenia, orzecznictwo Sądu Najwyższego czy Trybunału Konstytucyjnego wywołują potrzebę modyfikacji nie tylko procedur i polityk, ale często także założeń biznesowych. Na jakie wyzwania powinniśmy być przygotowani w najbliższym czasie? (…)

Negocjowanie spłat dużych należności

Na początek należy wyjaśnić, czym w ogóle różni się windykator od komornika, bowiem w opinii wielu osób windykacja jest pojęciem tożsamym z egzekucją komorniczą. (…)

Dialog podstawą udanej windykacji

Dłużnicy bywają różni. Są tacy, którzy celowo unikają spłaty długu. I tacy, którzy wstydzą się, że zabrakło im pieniędzy na spłatę zobowiązań. (…)

Ranking Liderzy Windykacji

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze