17.9 C
Warszawa
niedziela, 19 maja 2024

Pomagamy polskim przedsiębiorcom odnosić sukcesy

Idea Online to produkt, o jakim mikroprzedsiębiorcy mogli kiedyś jedynie pomarzyć – mówi Łukasz Sibiga, dyrektor departamentu marketingu i PR Idea Money. Faktoring – przez lata owiany tajemnicą i wykorzystywany głównie przez duże firmy, jest teraz dostępny nawet dla najmniejszych przedsiębiorców. Co więcej, wszystko dzieje się on-line i zajmuje zaledwie chwilę!

Łukasz Sibiga, dyrektor departamentu marketingu i PR Idea Money

Łukasz Sibiga, dyrektor departamentu marketingu i PR Idea Money

To właśnie szybkość procesowania i brak zbędnych formalności sprawiają, że mikroprzedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie, a ich ilość wzrasta z roku na rok o około 30 proc. Rozwiązanie to jest bowiem najszybszym i najłatwiejszym sposobem, w jaki mogą oni radzić sobie z zatorami płatniczymi wynikłymi z wystawiania faktur z długimi terminami płatności. Zatory te są zmorą wielu firm, w tym zarówno tych małych, jak i młodych, które nie posiadają ani dużego kapitału obrotowego, ani długiej historii obecności na runku. W rezultacie, nie mają one dostępu do wielu produktów bankowych, a zatory i zamrażanie pieniędzy w fakturach, bardzo często prowadzą do ich upadłości.

Długie terminy

Większość przedsiębiorców często znajduje się w sytuacji, w której wykonali projekt, zrealizowali usługę, dostarczyli towar i choć wystawili już fakturę, to pieniędzy nadal nie mają na firmowym koncie. Dlaczego? Bo długie terminy płatności, sięgające 30, 60, a nawet 120 dni, to obecnie standard w biznesie i to niezależnie od branży. Co więcej, kontrahenci nie zwracają uwagi na wielkość swojego podwykonawcy, ani na jego potrzeby. Długie terminy płatności to często podstawowy warunek nawiązania współpracy, a przedsiębiorcy, szczególnie ci drobni, nie mogą pozwolić sobie na utratę potencjalnych klientów. Dlatego godzą się na takie terminy i w rezultacie tracą możliwość rozwijania swojego biznesu, zamrażając swoje środki w fakturach.

Jak to działa?

Właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych czy freelancerzy, którzy chcą odnieść sukces, właśnie w tym momencie powinni skorzystać z faktoringu on-line. Jak to działa? Po wystawieniu faktury, przedsiębiorca wprowadza ją do systemu i wnioskuje o jej sfinansowanie. Wszystko dzieje się on-line, bez wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności, formularzy i długich godzin spędzonych przy okienku bankowym. Po szybkiej weryfikacji wniosku trwającej około 15 minut, przedsiębiorca otrzymuje decyzję, a pieniądze z faktury pojawiają się na jego koncie nawet w ciągu 24 h, dokładnie wtedy kiedy ich potrzebuje. Bez zobowiązań, bez obniżania zdolności kredytowej jego fi rmy, bez ukrytych opłat.

Czym wyróżnia się Idea Online, rozwiązanie oferowane przez Idea Money od innych produktów faktoringowych dostępnych na rynku? Umożliwiamy finansowanie faktur już od 100 zł, przy wypłacie 100 proc. ich wartości na konto. Co więcej, u nas klient płaci jedną, transparentną stawkę – prowizję od faktycznie sfinansowanej wartości faktury, bez dodatkowych opłat czy kosztów. Faktoring księguje po stronie kosztów, ze swoich pieniędzy może korzystać praktycznie od ręki, jest zadowolony, a jego firma się rozwija. W tym momencie faktoring działa jak poduszka finansowa, pozwalając przedsiębiorcom opłacić bieżące zobowiązania w oparciu o już zarobione przez nich pieniądze.

Sprawnie i dla każdego

Co sprytniejsi klienci korzystający z usługi, uwzględniają koszt faktoringu już na etapie wyceny swoich usług, co sprawia, że faktoring praktycznie nic ich nie kosztuje, a środki na bieżącą działalność mają na koncie w ciągu 24 h. Jednocześnie ich klienci – którzy nie są informowani o tym, że ich zleceniobiorca korzysta z usługi, są zadowoleni ze współpracy. Nie niesie ona ze sobą niepotrzebnych napięć, zniecierpliwienia czy popędzania, a długie terminy płatności przestają być jakimkolwiek problemem. Co więcej, po zarejestrowaniu się i pozytywnej weryfikacji, przedsiębiorca w każdej chwili sfinansować może kolejną fakturę w ramach swojego limitu faktoringowego. Aby to zrobić, wystarczy, że sfotografuje fakturę i wprowadzi ją do systemu, korzystając z naszej mobilnej aplikacji. Nie musi za każdym razem przechodzić całego procesu weryfikacji, co znacznie oszczędza jego czas. Faktoring on-line dostępny jest dla drobnych przedsiębiorców zawsze wtedy, gdy tego potrzebują, zapewniając ich firmom bezpieczeństwo. W ten sposób pomagamy polskim przedsiębiorcom odnosić sukcesy!

Zapraszamy do skorzystania z naszego rozwiązania na stronie: online.ideamoney.pl

TEKST PROMOCYJNY

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze