20 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Port w Modlinie gotowy do sezonu wakacyjnego

Z aż 49 regularnymi połączeniami lotniczymi wakacyjny sezon rozpoczyna Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin. Ostatnio do stałej listy doszły jeszcze trzy nowe kierunki, Pescara, Rimini oraz Burgas.

 Podwarszawski port otrzymał właśnie pozytywną opinię Urzędu Lotnictwa Cywilnego, która jest niezbędna dla codziennego funkcjonowania. Opinię poprzedziła przeprowadzona w pierwszej połowie czerwca przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego wnikliwa kontrola.

port w modlinie

– We wszystkich kontrolowanych obszarach nie stwierdzono ani jednej niezgodności, dzięki temu cykl kontroli powinien wydłużyć się z jednego roku na 2 lub 3 lata, wymaga to jednak dalszego potwierdzenia decyzją ULC-u. – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin i dodaje, że wyniki kontroli pozwalają na konsekwentną realizację planu udoskonalania naszego lotniska. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace budowlane na drogach kołowania maszyn. Prace obejmują: roboty rozbiórkowe i ziemne, branżowe (elektryczne i odwodnienie), dotyczące warstw konstrukcyjnych nawierzchni i prace wykończeniowe. Wszystko ma się zakończyć w ostatniej dekadzie września.

– Dzięki temu, nasza infrastruktura stanie się w pełni gotowa do dalszego regularnego ruchu samolotów, biorąc pod uwagę jego stopniowy wzrost w kolejnych latach – mówi Marcin Danił, wiceprezes mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin.

Najnowsze