e-wydanie

2.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Maspex uruchomił w Olsztynku nowoczesny kompleks

Lider branży spożywczej w Polsce – Grupa Maspex – sfinalizowała kolejną potężną inwestycję.

maspex logo

W zakładzie Tymbarku w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, otwarty został nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne. Rozbudowa zakładu kosztowała aż 170 mln zł. Dzięki niej powstało 70 nowych miejsc pracy.

Łączna powierzchnia nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego wraz z całą infrastrukturą techniczną wynosi 22 tys. mkw. W nowej hali produkcyjnej zostały zainstalowane trzy nowoczesne linie produkcyjne m.in. do produkcji soków oraz wody. Całkowicie zautomatyzowane centrum logistyczne pomieści na 13 poziomach składowania aż 30 tys. palet.

maspex hala

Od 1996 r., czyli od włączenia zakładu w Olsztynku w skład Grupy Maspex, firma zainwestowała łącznie ponad 625 mln zł w rozbudowę zaplecza produkcyjno-logistycznego i surowcowego. Dzięki temu olsztyniecki zakład może obecnie produkować 11-krotnie więcej, a w swoich magazynach posiada łącznie 50 tys. miejsc paletowych. Do zwiększenia efektywności zakładu znacząco przyczyniły się innowacyjne technologie i systemy. Rocznie Tymbark w Olsztynku skupuje od polskich dostawców ponad 100 tys. ton owoców i warzyw – przede wszystkim marchew, jabłka, pomidory oraz truskawki. Inwestycja Maspeksu w Olsztynku wpisuje się w plan rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego, który opiera się na trzech inteligentnych specjalizacjach, m.in. na żywności wysokiej jakości.

– Każdy podmiot, instytucja czy przedsiębiorstwo zaangażowane w rozwój tej branży, traktujemy jako bardzo ważnego partnera. I tak też jest w przypadku firmy Tymbark. Ważne jest to, że spółka inwestuje w nowe technologie oraz współpracuje z lokalnymi dostawcami. Dzięki temu przyczynia się do rozwoju i promocji naszego regionu nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą – mówi Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uruchomienie nowego kompleksu produkcyjno–magazynowego pozwoliło na stworzenie dodatkowych 70 miejsc pracy dla mieszkańców Olsztynka i okolic. Zakład w Olsztynku zatrudnia obecnie ponad 700 pracowników.

Najnowsze