19 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Modlin kończy rok na plusie

Miniony rok był pod wieloma względami przełomowy dla lotniska w Modlinie.

Każdy miesiąc był rekordowy, a w grudniu, po raz pierwszy, port odprawił 3-milionowego pasażera w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Liczba obsłużonych pasażerów w grudniu 2018 r. wyniosła 238 207. W całym 2018 r. port obsłużył 3 081 966 pasażerów, co daje wzrost o 5,1 proc. r/r. W 2018 r. Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził kontrolę po roku od procesu konwersji certyfikatu lotniska. Kontrola nie wykazała ani jednej nieprawidłowości w żadnym z 25 obszarów kontroli. Dzięki dobrym efektom pracy cykl nadzoru ULC został wydłużony z 1 roku do 2 lat. Pod koniec roku na lotnisku w Modlinie została też uruchomiona nowa wieża kontroli ruchu lotniczego. Kontrolerzy mogą też pracować z drugiej wieży, mobilnej. Te dwa rozwiązania zastąpiły wieżę, która w Modlinie działała od otwarcia portu w 2012 r. Pozwolenie na jej użytkowanie było ważne do końca 2018 r.

modlin kończy rok na plusie

– Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposażyła obie wieże w najnowocześniejszy sprzęt. Ostatnie miesiące ubiegłego roku upłynęły pod znakiem bardzo intensywnych prac zespołów roboczych zarówno po stronie PAŻP, jak i portu lotniczego. Bardzo mnie to cieszy, że pracując w naprawdę napiętym harmonogramie, udało się osiągnąć wspólny cel – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. W listopadzie 2018 r. wojewoda mazowiecki ogłosił zakup 5 bramek biometrycznych dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Bramki zostaną zainstalowane w tym roku i będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów. Także w 2019 r. zostanie zrealizowana inwestycja ORLEN Aviation – budowa bazy paliw na lotnisku Warszawa/Modlin.

Najnowsze