18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Zagłosuj na dobre serce

„Serce dla Zwierząt”

„Serce dla Zwierząt” to coroczne wydarzenie, organizowane od 16 lat przez portal Psy.pl. W ramach plebiscytu nagradzane są osoby, które bezinteresownie niosą pomoc zwierzętom. O wyborze laureata decydują czytelnicy portalu. Statuetka zostanie przyznana w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się już 27 maja br.

O wyborze laureata decydują internauci, głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony: sercedlazwierzat.pl. Wśród osób ubiegających się o statuetkę w tym roku są m.in. cztery wyjątkowe kobiety: Ewa Bieniek – lekarz weterynarii, zaangażowana w walkę z bezdomnością zwierząt, która charytatywnie przeprowadziła 1500 kastracji, Katarzyna Gromska – miłośniczka psów, której udało się znaleźć domy kilku tysiącom podopiecznych, Jolanta Boczkowska prowadząca Fundację Znajdki – zajmująca się najbardziej niechcianymi, porzucanymi i chorymi zwierzętami, a także prezenterka, Małgorzata Rozenek-Majdan, która poprzez swoją popularność zachęca do adopcji psów i przestrzega przed pseudohodowlami. W gronie kandydatów ubiegających się o statuetkę kobiety niosącej złote serce i towarzyszącego jej psa, jest Marcin Różalski, znany zawodnik sportów walki, ambasador fundacji AST, twórca akcji Pomagaj pomagać.

Wśród nominowanych są lekarze weterynarii, m.in. Piotr Konarski, specjalista chorób ryb. Od kilkunastu lat leczy rybki akwariowe i ryby z oczek wodnych, operuje je dzięki samodzielnie skonstruowanej aparaturze, umożliwiającej podanie narkozy. O głosy internautów zabiega także Radosław Fedaczyński, współtwórca i prezes Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, właściciel lecznicy „Ada”, w której pomoc otrzymują m.in. leśne zwierzęta. W gronie dorosłych znalazł się też nastoletni Eryk Sieroń z gminy Brody w powiecie starachowickim, który uratował konającego psa. Dzięki jego szybkiej i dojrzałej decyzji, zwierzę zyskało nowe życie.

O plebiscycie „Serce dla Zwierząt”
Plebiscyt po raz pierwszy zorganizowano w 2004 r. Od tego czasu nagrodzono już 16 osób. Od początku, organizatorom plebiscytu przyświecały słowa powieściopisarza Gustave’a Flauberta: „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje, ani się nie kupuje, ale które się ofiarowuje”. O randze nagrody „Serce dla Zwierząt” świadczy fakt, że po raz czwarty z rzędu honorowy patronat sprawuje Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

Najnowsze