24.9 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Dializowany podróżnik odwiedził Polskę

Portugalczyk Filipe Almeida, wraz z żoną Catariną i dwuletnim synkiem Guilherme, podróżuje dookoła świata – zamierza odwiedzić 30 krajów na wszystkich kontynentach. To niezwykłe przedsięwzięcie, ponieważ z powodu choroby nerek Filipe musi być trzy razy w tygodniu dializowany w specjalistycznych placówkach medycznych. Portugalczyk chce udowodnić, że nawet z przewlekłą chorobą można cieszyć się pełnią życia i realizować marzenia.

Podróż życia rodziny Almeida można śledzić na Instagramie: @allaboardfamily oraz na blogu https://allaboardfamily.com. Ich podróż wiedzie przez wiele krajów Europy: Hiszpanię, Francję, Włochy, Grecję Chorwację, Albanię. Rodzina poleci również na Kubę, do Meksyku, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Jordanii, RPA, Indonezji i na Tajwan, odwiedzi także Malediwy, Sri Lankę, Australię, Fidżi, Nową Zelandię oraz Brazylię, gdzie w marcu 2020 zakończy podróż. Filipe co jakiś czas będzie przerywał podróż i przyjeżdżał do Portugalii na badania. W minionym tygodniu Państwo Almeida byli na Węgrzech i Czechach, w ostatnich dniach odwiedzili też Kraków i Warszawę, gdzie spotkali się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej w Polskiej Agencji Prasowej. W konferencji wziął udział również prof. Ryszard Gellert – konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii.

Podróż Filipe Almeidy ma uświadomić wszystkim pacjentom z przewlekłą chorobą nerek, że mają możliwość podróżowania. Stacje dializ można znaleźć na całym świecie. W Polsce i na terenie Unii Europejskiej, dializy, jako zabieg ratujący życie, są bezpłatne dla wszystkich osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Filipe pokazuje wszystkim pacjentom, którzy wymagają dializowania, że bez problemu mogą wyjechać na weekend do innego miasta, spędzić urlop nad morzem lub odwiedzić dalekich krewnych za granicą. Wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zaplanować podróż.

Za medyczne wsparcie przedsięwzięcia (dializy) odpowiada firma Diaverum – niezależny globalny dostawca usług nefrologicznych ze szwedzkimi korzeniami, obecny również w Portugalii, którego pacjentem Filipe jest na co dzień.

Najnowsze