18.4 C
Warszawa
piątek, 19 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Nowy produkt Fabryki Broni zaprezentowany w USA

Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS) został zaprezentowany podczas jednego z największych wydarzeń branży strzeleckiej na świecie – SHOT SHOW w Las Vegas.

Odbywające się co roku w Stanach Zjednoczonych wydarzenie, to uczta na wielbicieli strzelectwa, polowań i outdoor’u. Spółka wzięła udział w wydarzeniu już po raz 14. Jak informuje spółka: udział Fabryki Broni w SHOT SHOW jest dla radomskiego zakładu doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania swojego portfolio, ale też nawiązywania kontaktów handlowych z potencjalnymi klientami z całego świata.

– Zaprezentujemy nasz najnowszy produkt – Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS), który zebrał bardzo dobre recenzje w naszym kraju wśród znawców i wielbicieli strzelectwa, mając nadzieję, że spotka się z równie życzliwym przyjęciem za oceanem, co choćby VIS 100 M1 – mówił przed wydarzeniem Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

 “Jestem pewny, że wytrawni strzelcy, ale też wielbiciele i znawcy historycznej broni docenią jego jakość wykonania i historię, jaką za sobą niesie”

Dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni

Podczas tegorocznych targów SHOT SHOW na stoisku radomskiego zakładu nie zabrakło też flagowych produktów Fabryki Broni. Wśród nich rodzina Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej m.in.: karabiny samopowtarzalne GROT 762N kal. 7.62 x 51 mm z lufą 20” i 16”, MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56 x 45 mm wraz z podwieszanym granatnikiem modułowym kal. 40 x 46 mm, a także karabinki rodziny BERYL, m.in. samopowtarzalny BERYL M22 kal. 22LR, długość lufy 17,5″, BERYL S762 kal. 7.62 x 39 mm, BERYL S223 kal. 223 REM. Oprócz MPS na stoisku były też inne pistolety z Radomia – VIS 100 oraz VIS 100 M1 kal. 9 x 19 mm.

Warto przypomnieć, że eksportowym hitem w Stanach Zjednoczonych okazały się m.in. pistolety VIS 100 M1 oraz karabinki z rodziny BERYL, które w dniu premiery rozchodziły się w ciągu kilku minut.

WK

Najnowsze