17 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Modlin stoi czarterami

Mijający rok okazał się przełomowy dla lotniska Warszawa-Modlin, z którego w 2019 r. skorzystało ponad 92 tysiące pasażerów w ruchu czarterowym.

W sezonie letnim rozpoczęły się pierwsze w historii lotniska loty czarterowe realizowane przez wiodących na rynku polskim touroperatorów. Pierwszy lot regularnego rejsu czarterowego obsłużyła linia Enter Air dla TUI Poland, na trasie do Hammametu. Wysiłki władz lotniska na rzecz rozwoju czarterowej siatki połączeń zaowocowały nawiązaniem współpracy z czterema czołowymi touroperatorami w Polsce. Poza TUI Poland, do grona touroperatorów oferujących pakiety turystyczne z wylotem z Modlina dołączyły: Nowa Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel Poland.

– To dla nas swoiste „nowe otwarcie”. Lecący na zorganizowane wakacje pasażerowie mieli od tego lata możliwość wylotu i powrotu na nasze lotnisko – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Pasażerowie czarterowi mieli do dyspozycji osiem popularnych wakacyjnych destynacji: Antalię w Turcji, Kefalonię, Kretę i Zakhyntos w Grecji, Malagę w Hiszpanii, Warnę w Bułgarii, Hammamet w Tunezji oraz Tiranę w Albanii. Lotnisko zamknęło sezon czarterowy liczbą ponad 600 obsłużonych rejsów, a całkowity pasażerski ruch czarterowy wyniósł ponad 92 tys. pasażerów.

– Wynik ten, będący efektem ścisłej i owocnej współpracy touroperatorów, przewoźników czarterowych z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa-Modlin, potwierdza dodatkowo, że lotnisko w Modlinie stanowi naturalną alternatywę dla obsługi ruchu czarterowego w regionie Mazowsza – dodaje Leszek Chorzewski.

PG

Najnowsze