e-wydanie

1.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Kongres 60 Milionów

Szacuje się, że na świecie żyje około 60 mln Polaków.

Z tej właśnie liczby swoją nazwę zaczerpnął Kongres 60 Milionów. Wydarzenie jest okazją do podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata, a także jej pozycji w relacjach międzynarodowych, szczególnie w wymiarze gospodarczym.

Pomysł zorganizowania Kongresu 60 Milionów zrodził się w 2018 r., kiedy to przypadała setna rocznica odzyskania niepodległości. Według organizatorów była to doskonała okazja do spotkania w gronie polonijnym. Celem Kongresu jest zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą oraz określenie wagi tej współpracy wraz z płynącymi z niej korzyściami. Podczas Kongresu 60 Milionów zostaną poruszone takie tematy jak relacje polsko-włoskie, korzyści z inwestowania w Polsce, a także Polska jako wartościowy kierunek turystyczny. Uczestnicy będą mieli także możliwość zobaczyć prezentację helikopterów. Ostatniego dnia Kongresu odbędą się zawody narciarskie o Puchar 60 Milionów. Kongres 60 Milionów adresowany jest do Polaków żyjących zarówno w kraju, jak i za granicą. Wydarzenie jest przygotowywane przez portal 60mln.pl. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Jak dotąd odbyło się 10. edycji Kongresu 60 Milionów w czterech państwach i na dwóch kontynentach.

Kongres jest bardzo ważną okazją do spotkania dla Polonii z całego świata. Wydarzenie zaplanowano na 27–29 lutego 2020 r. w Mediolanie w siedzibie koncernu Leonardo.

WK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze