24.8 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Emitel wspólnie z Legią wspiera seniorów

Największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce, spółka Emitel, wsparł największą akcję pomocową dla seniorów na terenie stolicy.

Dzięki akcji seniorzy otrzymują posiłki i pomoc w przygotowaniu zakupów, a także, co bardzo istotne dzisiaj, możliwość zwykłej serdecznej rozmowy.

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja wsparcia w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii. Uczestniczą w niej czołowe firmy działające na polskim rynku, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii Warszawa.

Wielowymiarowa pomoc zakłada uruchomienie bezpłatnego telefonu pomocowego dla seniorów pod nr 8009 1916 0, dofinansowanie i dostarczanie posiłków dla seniorów, przygotowanie zakupów, oferowanie wsparcia technologicznego związanego z telekomunikacją, komputerami i korzystaniem z Internetu oraz Telefon Pogadania. Akcja #GOTOWIDOPOMOCY odbywa się pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawy i Wojewody Mazowieckiego. Do projektu wsparcia seniorów dołączyła firma Emitel, operator naziemnej telewizji cyfrowej, która nie tylko oferuje wsparcie finansowe akcji, ale też jej pracownicy biorą w niej czynny udział m.in. poprzez wolontariat oraz pomoc telefoniczną dla seniorów mających problem z konfiguracją radia i telewizji.

– Pandemia COVID-19 to nie tylko ogromne wyzwanie biznesowe, ale również egzamin z odpowiedzialności społecznej. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji #GOTOWIDOPOMOCY organizowanej przez Legię Warszawa, która zapewnia pomoc dla seniorów i osób potrzebujących w czasie pandemii. Zaangażowanie Emitel to najlepszy dowód na to, że jako firma posiadamy wrażliwość społeczną i zawsze jesteśmy gotowi do niesienia pomocy potrzebującym – mówi Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A.

– Wspieramy realizację akcji finansowo, zaoferowaliśmy wsparcie merytoryczne poprzez dostęp do wiedzy i informacji dotyczącej odbioru telewizji i radia przez naszych specjalistów z call center. Zaprosiliśmy również naszych pracowników do wolontariatu #GOTOWIDOPOMOCY. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy dotknięci ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii, ale zachęcam do włączenia się w niesienie pomocy potrzebującym – dodaje prezes Kozłowski.

Na starcie zgłosiło się ponad 500 pełnoletnich wolontariuszy. Każdy z nich przeszedł specjalne szkolenie z procedur opartych na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i otrzymał sprzęt zapewniający odpowiednią ochronę. Emitel jest partnerem technologicznym Legii Warszawa od 2018 r. Na kanale 89 hybrydowej telewizji naziemnej widzowie mogą oglądać materiały tworzone przez klubowe media, transmisje meczów kontrolnych oraz relacje z najważniejszych wydarzeń z życia klubu.

DK

Najnowsze