20 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Doskonałe wyniki EPP na giełdzie w Johannesburgu

Spółka EPP, która inwestuje w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, przyniosła inwestorom na giełdzie w Johannesburgu (JSE) roczną stopę zwrotu w wysokości 21 proc.

Oznacza to najwyższy wynik wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie i stanowi znaczącą różnicę w porównaniu do rocznego wskaźnika referencyjnego indeksu (SAPY) na poziomie -25 proc.

Prezes EPP, Hadley Dean, stwierdził, że ten korzystny wynik potwierdza skuteczność strategii rozwoju spółki.
– Koncentracja na nieruchomościach handlowych zlokalizowanych w Polsce daje nam wyraźną przewagę nad konkurentami, posiadającymi ekspozycję także na innych rynkach, które nie są tak mocne jak rynek polski – mówi Dean. Według danych Anchor Stockbrokers, EPP jest jedną z zaledwie kilku spółek z rynku nieruchomości notowanych na JSE, które w ubiegłym roku zapewniły inwestorom pozytywne zwroty z posiadanych akcji. Podczas debiutu na JSE w sierpniu 2016 r. spółka ogłosiła strategię skupiania się na rynku nieruchomości handlowych. Od tego momentu do chwili obecnej EPP podwoiła wielkość swojego portfolio, dodając w samym 2018 r. ponad 240 tys mkw powierzchni do wynajęcia (GLA) i zwiększając całkowitą wartość posiadanych nieruchomości do ponad 2 mld euro. W 2019 r. EPP stawia na nowe przedsięwzięcia i planuje zakup sześciu nowych nieruchomości.

epp

– Z zadowoleniem oczekujemy zwiększenia naszej powierzchni najmu o kolejne 184 tys mkw w lokalizacjach handlowych wysokiej jakości – powiedział Dean. – Ten rok będzie kolejnym etapem umacniania naszej pozycji, jako dominującego gracza na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel spółki obejmuje 19 obiektów handlowych oraz sześć biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 tys. mkw, a także dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji. Projekty EPP zlokalizowane są w 20 największych miastach Polski. Otwarcie nowej inwestycji EPP, Galerii Młociny, oczekiwane jest w drugim kwartale br.
– Nasza flagowa nieruchomość w Warszawie będzie perłą w koronie naszego portfolio – mówi Dean.

Najnowsze