e-wydanie

7.6 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Co wpływa na wysokość składki?

Przystępując do ubezpieczenia mieszkania, musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie, jaki zakres ochrony nas interesuje. A także właściwie wycenić jej wartość, tak by była zgodna z rzeczywistą ceną rynkową. Nie możemy sobie pozwolić na to, by była sztucznie zaniżona bądź zawyżona.

W pierwszym przypadku, gdy będziemy ubiegać się o zwrot kosztów naprawienia szkody przez towarzystwo ubezpieczeniowe, otrzymamy kwotę niższą od faktycznych wydatków związanych z naprawieniem szkody. W drugim przypadku, co prawda dostaniemy większe odszkodowanie, ale i będziemy musieli płacić odpowiednio większą składkę.

Trzeba także zwrócić uwagę na sposób, w jaki będzie wyliczane potencjalne odszkodowanie. Możemy natknąć się tutaj na dwa rozwiązania. W pierwszym odszkodowanie otrzymamy wyliczone na podstawie wartości odtworzeniowej. Pozwoli nam to na odkupienie tych rzeczy, które zostały zniszczone bądź skradzione po obowiązujących cenach rynkowych. W przypadku drugiej opcji, wartości rzeczywistej, odszkodowanie będzie wyliczone z uwzględnieniem zużycia przedmiotów. Kwota odszkodowania może więc nie wystarczyć dla odtworzenia naszego stanu posiadania.{source}Advertisement{/source}

Najnowsze