23 C
Warszawa
sobota, 18 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

„Przewodnicy” – KGHM stawia na edukację młodych

Trwa druga edycja programu „Przewodnicy” organizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. i Fundację Revimine.

Projekt ma wytypować najlepszych studentów i absolwentów uczelni wyższych, by uzupełnić ich wiedzę uniwersytecką o praktyczne umiejętności, które można zdobyć w biznesie i działalności społecznej.

Program „Przewodnicy KGHM” to inicjatywa skierowana do młodych osób. Po zakończonej rekrutacji wybrani studenci z całej Polski mogą wziąć udział w zjazdach szkoleniowych, które mają pomóc rozwinąć umiejętności w zakresie wystąpień publicznych, negocjacji, zarządzania. Oprócz praktyki biznesu uczestnicy będą mogli zyskać wiedzę z zakresu geopolityki. Bardzo ważnym elementem są sesje na temat ładu korporacyjnego, który ciężko jest poznać w warunkach akademickich.

W marcu zakończono przyjmować zgłoszenia uczestników, a organizatorzy czekają na zwołanie pierwszego zjazdu wraz z zakończeniem zagrożenia epidemiologicznego.

– „Przewodnicy” okazali się udanym i potrzebnym projektem, który już dzisiaj przynosi konkretne rezultaty – mówi prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. – Kilkoro spośród uczestników szkoły jest dzisiaj związanych z naszą spółką, przynajmniej kilka kolejnych osób uważnie obserwujemy i zapewne zaproponujemy im różne formy współpracy w nieodległej przyszłości. Kolejną grupę stanowią też tacy, którzy co prawda nie trafi li do KGHM, ale – także dzięki zdobytej podczas zajęć wiedzy i kompetencjom – mogli zdecydowanie podnieść pułap swoich możliwości. Wydaje mi się, że nasza inicjatywa pozwoliła im inaczej spojrzeć na otaczający świat, nabrać wiary we własne siły. Otworzyła im nowe kierunki i pozwoliła widzieć świat szerzej i co najważniejsze bez kompleksów – dodaje.

Zajęcia dla uczestników są prowadzone przez menedżerów KGHM oraz uznane autorytety ze Stanów Zjednoczonych oraz Polski. – Dziś w błyskawicznie zmieniającym się otoczeniu coraz większe znaczenie zyskują umiejętności dostrzegania i przewidywania związków przyczynowo skutkowych, rozumienia globalnych trendów ekonomicznych, kulturowych i politycznych oraz krytyczne myślenie. Takiego chłodnego, logicznego myślenia często brakuje współczesnym Polakom. Dzięki takim inicjatywom chcemy to zmienić. To jest nasza kuźnia kadr, z której będą wychodzić młodzi ludzie godni unieść ciężar wyzwań, które nam stawiają niespokojne czasy.

Właśnie dlatego potrzebujemy liderów, którzy wprowadzą polskie organizacje na kolejny, jeszcze wyższy poziom. Młodzi ludzie zyskają niepowtarzalną szansę zdobycia cennych umiejętności, które – jestem przekonany – niedługo wykorzystają z pożytkiem dla ogółu – tłumaczy Chludziński.

W poprzedniej edycji programu odbyło się dziewięć bloków zajęciowych prowadzonych przez czternastu prelegentów. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni bonami o łącznej wartości 20 tys. zł. Zwycięzcą został Michał Orlik, student Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, od 12 lat należący do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, obecnie szef biura Głównej Kwatery Harcerzy ZHR oraz członek kadry kształcącego przyszłych drużynowych kursu „Pajęczarnia”. W nagrodę otrzymał bon edukacyjny o wartości 8 tys. zł.

– Mam nadzieję, że to wszystko sprawi, że nasi absolwenci nie będą obawiać się wyzwań, jakie przynoszą współczesne czasy. Przeciwnie, jestem przekonany, że będą oni gotowi stawić im czoła i będą to robić skutecznie. Nieprzypadkowo wśród naszych wykładowców znaleźli się goście z USA – amerykańską wizje i optymistyczne podejście do współczesnych wyzwań chcielibyśmy zaszczepić młodym Polakom. Wszystko to przekonuje nas, że warto zorganizować kolejną edycję „Przewodników” i dać szansę rozwoju następnej grupie zdolnych młodych ludzi – wyjaśnia prezes Chludziński.

Organizatorem projektu „Przewodnicy” jest Fundacja Innowacje i Dziedzictwa Kulturowe REVIMINE ufundowana przez KGHM Polska Miedź S.A.

Najnowsze