17.2 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Farma fotowoltaiczna w Legnicy powstanie jeszcze w tym roku

KGHM Polska Miedź rozpocznie wkrótce realizację farmy fotowoltaicznej w Legnicy o mocy około 3 MW i spodziewa się jej ukończenia jeszcze w tym roku.

W przygotowaniu są kolejne farmy na obszarze Zagłębia Miedziowego oraz dalsze działania w kierunku rozwoju własnych źródeł energii.

– Tak, jak zapowiadaliśmy w naszej strategii, musimy mieć coraz więcej energii ze źródeł odnawialnych. Rozpoczynamy inwestycje farmy fotowoltaicznej o mocy 3 MW, która w połowie zaspokoi zapotrzebowanie naszej firmy KGHM Zanam – powiedział prezes Marcin Chludziński w rozmowie z ISBnews.TV. KGHM zużywa 2,8 TWh energii elektrycznej rocznie. Obecnie wytwarza 25 proc. energii z własnych źródeł. Grupa ma ponad 200 ha własnych gruntów, które może potencjalnie przeznaczyć na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Strategia KGHM na lata 2019–2023 zakłada realizację projektów mających na celu zaspokojenie 50 proc. zapotrzebowania KGHM Polska Miedź na energię elektryczną ze źródeł własnych i odnawialnych źródeł energii do końca 2030 r.

Źródło: ISB News

Najnowsze