12.8 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Klucze do natury

Windy z technologią odzyskiwania energii, zieleń, która nie dość, że tworzy specyficzny mikroklimat, to nie jest palna, a przez to bezpieczna, to tylko niektóre z zastosowań wykorzystywanych w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Jednym z takich przykładów jest inwestycja Solec Residence na warszawskim Powiślu.

Developer, Sawa Apartments, właściciel budynku, jest znany z nowoczesnego podejścia do biznesu mieszkaniowego. Projektanci kładą szczególny nacisk na funkcjonalną i ekologiczną architekturę. Ten system biznesowy sprawdza się na rynku, bo dziś mało kto zwraca uwagę wyłącznie na lokalizację. Świadomość ekologiczna klientów jest coraz większa. Trudno się dziwić, takie rozwiązania w perspektywie czasu przynoszą realne oszczędności. Fotowoltaika, własne zbiorniki na deszczówkę czy tzw. „zielone ściany”, to oszczędność energii elektrycznej i wody. To ważne z punktu widzenia kapryśnego klimatu, szczególne jeśli chodzi o okresy suszy czy coraz cieplejszego lata.

– To trochę przewrotne, ale największym wsparciem dla środowiska są technologie – to kompromis między wygodą a odpowiedzialnością za naturę – mówi Damian Kuraś, dyrektor Instytut Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.

WK

Najnowsze