13.9 C
Warszawa
środa, 23 września 2020

Koniecznie przeczytaj

Co z tą dzietnością?

Liczba Polaków skurczy się

Zwinność i troska o ludzi

W Unum robimy to, co do nas należy

Bezpieczne płatności

Biznes Raport Gazety Finansowej 38/2020

Złota Setka

Biznes Raport Gazety Finansowej 38/2020

Klucze do natury

Windy z technologią odzyskiwania energii, zieleń, która nie dość, że tworzy specyficzny mikroklimat, to nie jest palna, a przez to bezpieczna, to tylko niektóre z zastosowań wykorzystywanych w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Jednym z takich przykładów jest inwestycja Solec Residence na warszawskim Powiślu.

Developer, Sawa Apartments, właściciel budynku, jest znany z nowoczesnego podejścia do biznesu mieszkaniowego. Projektanci kładą szczególny nacisk na funkcjonalną i ekologiczną architekturę. Ten system biznesowy sprawdza się na rynku, bo dziś mało kto zwraca uwagę wyłącznie na lokalizację. Świadomość ekologiczna klientów jest coraz większa. Trudno się dziwić, takie rozwiązania w perspektywie czasu przynoszą realne oszczędności. Fotowoltaika, własne zbiorniki na deszczówkę czy tzw. „zielone ściany”, to oszczędność energii elektrycznej i wody. To ważne z punktu widzenia kapryśnego klimatu, szczególne jeśli chodzi o okresy suszy czy coraz cieplejszego lata.

– To trochę przewrotne, ale największym wsparciem dla środowiska są technologie – to kompromis między wygodą a odpowiedzialnością za naturę – mówi Damian Kuraś, dyrektor Instytut Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.

WK

Najnowsze

Żabka rozwija dział ekspansji

Sieć convenience w Polsce liczy już ponad 6400 sklepów

Letnia zbiórka

Ponad 15 tys. kg produktów trafi do najbardziej potrzebujących

Władze Tokio rozważają zakup zmiennowirnikowca AW609 od Leonardo

Władze prefektury Tokio sprawdzają możliwości maszyny AW609

„Kampania Złotej Wstążki”

Aby każde dziecko miało szansę na powrót do zdrowia

Wizja rozwoju CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu w ostatnich latach zrobiła oszałamiającą karierę