22.5 C
Warszawa
sobota, 13 lipca 2024

InfoConsulting pomaga osiągnąć efektywność

Rozmowa z Mirosławem Kamińskim, CEO InfoConsulting

Mirosław Kamiński, CEO InfoConsulting
Mirosław Kamiński, CEO InfoConsulting

InfoConsulting jest na rynku już ponad 10 lat, ale wydaje się, że ostatnio bardzo przyspieszyliście rozwój?

Rzeczywiście, to już ponad 10 lat ciągłego rozwoju. Podczas tego okresu pomogliśmy usprawnić wiele organizacji i zrealizowaliśmy ponad 300 projektów. Z jednej strony są to wdrożenia systemów ERP, ale przede wszystkim jesteśmy dla naszych klientów doradcami, którzy bardziej kompleksowo są w stanie spojrzeć na funkcjonowanie firmy i zastosować najnowsze rozwiązania informatyczne. Ostatnie lata to znaczne przyspieszenie i ekspansja zagraniczna, posiadamy biura w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, a obecnie uruchamiamy także biuro do obsługi krajów nordyckich w Finlandii. Jednocześnie realizujemy dynamiczny rozwój produktowy.

Wdrażacie gotowe rozwiązania, czy własne produkty?

Jesteśmy platynowym partnerem IFS, który posiada kompleksowe rozwiązanie ERP, ale w naszej ofercie są również inne systemy, jak Infor, Enova, Triva czy Optimes. Przede wszystkim jesteśmy firmą doradczą oferującą swoje usługi eksperckie. Dzięki temu klienci zawsze mają gwarancję doboru optymalnego rozwiązania do swoich potrzeb. Posiadamy również swój własny Dział Badań, Rozwoju i Programowania. W sumie ponad 200 naszych pracowników pracuje nad wdrożeniami, serwisem i rozwojem produktów. Ścisła współpraca partnerska z IFS zaowocowała stworzeniem przez specjalistów InfoConsulting narzędzi zintegrowanych z systemem IFS Applications, które umożliwiają klientom korzystanie z innowacyjnego, kompletnego i zintegrowanego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem. W 2020 r. otrzymaliśmy globalną nagrodę i tytuł IFS INNOVATIVE PARTNER OF THE YEAR AWARD. Dodatkowo znaleźliśmy się w finale w trzech innych kategoriach: IFS Channel Partner of the Year, IFS Customers’ Choice Partner of the Year, IFS Solutions Partner of the Year.

Jakie Pana zdaniem są największe zalety systemów ERP? Czy ten rynek ma w Polsce perspektywy wzrostu?

Systemy ERP umożliwiają przede wszystkim standaryzację i optymalizację procesów. Pozwala to zwiększyć efektywność całej organizacji. Najbardziej spektakularne efekty można osiągnąć w projektach produkcyjnych ale inwestycje w systemy ERP potrzebne są także w logistyce czy HR. Na pewnym etapie rozwoju organizacji trzeba zmienić podejście do prowadzenia biznesu, aby móc się dalej dynamicznie rozwijać. Według GUS w Polsce z oprogramowania ERP korzysta tylko 28,5 proc. przedsiębiorstw, są to zazwyczaj duże firmy. Tymczasem system ERP są coraz bardziej dostępne również dla mniejszych przedsiębiorstw. InfoConsulting prowadzi obecnie ponad 20 wdrożeń ale daleko nam do nasycenia rynku, a nawet średniej europejskiej. Istnieje duży potencjał poprawy efektywności firm w Polsce. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy jak w tym pomóc.

Przedsiębiorstwa często obawiają się, że ich organizacja nie będzie w stanie w pełni wykorzystać pełnego potencjału systemu ERP.

Wdrożenie systemu ERP to duża zmiana. Nie wystarczy zielone światło zarządu dla wdrożenia. Jeszcze przed rozpoczęciem wdrożenia zaczynamy rozmawiać z managerami średniego szczebla. Musimy mieć w nich wewnętrznych ambasadorów, aby wdrożenie spełniło pokładane w nim oczekiwania. Ludzie to kluczowy element całego procesu. Z naszej strony staramy się zapewnić pełen komfort klientowi, który oczekuje kompleksowej usługi. Począwszy od doradztwa, przez wdrożenie, szkolenia, aż po serwis i optymalizację funkcjonowania baz danych. Nasz serwis obsługuje obecnie w sumie ponad 120 klientów. Stworzyliśmy również IFS Center of Excellence, jako bieżące, szybkie interaktywne wsparcie dla użytkowników IFS Applications. Cały czas dynamicznie się rozwijamy ale priorytetem pozostaje satysfakcja naszych klientów, którzy współpracują z nami często od wielu lat.

www.infoconsulting.eu
Materiał powstał przy współpracy z firmą InfoConsulting

Najnowsze