19.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Pracodawcy godni zaufania – i dbający o pracowników

W wyjątkowych okolicznościach i w wyjątkowy sposób odbyła się Gala X Edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Ze względu na drugą falę pandemii organizatorzy zdecydowali się na formę online. Nagrody trafiły i do mniejszych firm, i do rynkowych gigantów – co pokazuje, że niebanalne pomysły na skuteczne rozwiązania w zakresie polityki pracowniczej nie zależą od wielkości i potencjału firmy, tylko od determinacji i pomysłowości pracujących w niej ludzi.

Fundacja „Teraz Polska” wraz z Krajową Izbą Gospodarczą są od pierwszej edycji organizatorami konkursu. Inicjatywa ma naprawdę zacne grono partnerów i sojuszników. W kapitule zasiadają przedstawiciele licznych think tanków i ośrodków akademickich, zaś w gronie partnerów w tym roku znalazły się m.in. Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa oraz Prezydent m.st. Warszawy. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji była Grupa Track Tec, międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury szynowej, zaś partnerami były: firmy Kapsch Telematic Services, dostawca i operator systemów poboru opłat drogowych i firma Diaverum, dostawca usług nefrologicznych.

W dziesiątej edycji przyznano nagrody w następujących kategoriach: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, bezpieczeństwo, zdrowie. W pierwszej z tych kategorii nagrodzono PGNiG – za program GeoTalent, adresowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych rozwojem zawodowym w branży gazowo-naftowej. W kategorii Wolontariat nagroda trafiła do spółki Hasco-Lek za program wolontariatu pracowniczego. Z kolei w kategorii Zdrowie nagrodzona została Żabka Polska. Doceniono umożliwienie pracownikom bezpłatnego dostępu do opieki zdrowotnej w LUX MED, dostępu do opieki psychologicznej oraz realizację programów profilaktycznych. Żabka umożliwiła pracownikom m.in. wykonanie testów na COVID-19 na koszt pracodawcy.

Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zostało laureatem w kategorii Edukacja. Wyróżniono cykl szkoleń mający na celu podniesienie standardów profesjonalnej obsługi klienta oraz kreowania wizerunku firmy. W kategorii Motywacja tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania otrzymała Castorama Polska za szeroką ofertę benefitów pozapłacowych, możliwość realizacji wolontariatu pracowniczego i system premii oparty o zasadę dzielenia się zyskami. Nagroda w kategorii Bezpieczeństwo przypadła firmie Rockwoll Polska za politykę TOTAL ZERO, która oznacza zero incydentów, zero wypadków oraz zero ofiar śmiertelnych.

Nagroda dziennikarska trafiła w tym roku do redaktora naczelnego Money.pl oraz WP Finanse Sebastiana Ogórka. Doceniono jego zaangażowanie w popularyzację wartości odpowiedzialnego biznesu oraz popularyzację pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej. Nagroda specjalna również trafiła do mediów, a mianowicie do agencji informacyjnej ISBNews – za dynamiczny rozwój, zwiększanie zatrudnienia i tworzenie warunków pracy w trosce o zdrowie pracowników.

Myślę, że laureatom należy życzyć przede wszystkim jednego: aby w trudnych czasach zachowali swój potencjał i swoją pozycję, a przy tym rozwijali programy pracownicze. Prawdziwy kapitał polskich firm, a co za tym idzie siłę napędową polskiej gospodarki stanowią pracownicy. Lojalni, kreatywni, chcący zdobywać nowe umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. Tego kapitału musimy strzec jak oka w głowie, bo bez niego trudno będzie nam odbudować gospodarkę po kryzysie.

Źródło: natemat.pl

Najnowsze