17.5 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Szwedzi wchodzą na polski rynek PRS

Firma Heimstaden, europejski operator nieruchomości na wynajem ze szwedzkim rodowodem wchodzi na polski rynek. Spółka kupiła dwa warszawskie projekty mieszkaniowe pod wynajem. Na początku przyszłego roku na Pradze Północ i na Służewcu rozpocznie się budowa 640 nowych lokali.

Firma Heimstaden Bostad została partnerem inwestycyjnym dewelopersko-budowlanej spółki Eiffage Immobilier Polska. Nowy gracz na polskim rynku zakupił od niej dwa projekty mieszkaniowe za około 65 mln euro. Spółka Eiffage będzie w nich pełnić rolę generalnego wykonawcy. W procesie poszukiwania inwestora firmie Eiffage Immobilier Polska doradzała firma Savills.
Pierwsza nieruchomość liczyć będzie ponad 15 tys. m2 i powstanie na Mokotowie. Termin ukończenia przewidziany jest na pierwszy kwartał 2023 r. W ramach inwestycji powstanie również zaplecze handlowo-usługowe oraz siłownia dla mieszkańców. Drugi projekt obejmuje 8 tys. m2 i położony jest na Pradze Północ. Termin oddania tej inwestycji planowany jest w pierwszym kwartale 2022 r.
– W Polsce rośnie popularność rynku najmu nieruchomości mieszkaniowych, co stwarza dobre perspektywy do rozwoju najmu instytucjonalnego – komentuje Kamil Kowa, członek zarządu i dyrektor działu Corporate Finance & Valuation w Savills w Polsce.
– Nieruchomości mieszkaniowe okazały się jednym z najbardziej odpornych sektorów na negatywne skutki pandemii a podaż takich obiektów w Polsce jest wciąż niewystarczająca. Ta transakcja ma szansę być przełomowa dla dalszego rozwoju rynku instytucjonalnego najmu mieszkań nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej – komentuje Aurelio Di Napoli, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w segmencie nieruchomości operacyjnych w Savills.

Najnowsze