16.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca 2024

Nazwa.pl firmą hostingową roku 2020

Spółka nazwa.pl to jedyna polska firma oferującą CloudHosting, czyli hosting w chmurze. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie, które można obrazowo porównać do floty super szybkich samochodów wyścigowych. Pod każdym względem przewyższa on jakością tradycyjny hosting, w którym poczta e-mail i strony WWW obsługiwane są na pojedynczym serwerze. Hosting w chmurze oferuje użytkownikom większą szybkość działania, skalowalność zasobów oraz reakcję na potencjalne awarie w ułamkach sekund. Jak w zestawieniu z tą technologią wypada hosting tradycyjny? Jak stary wysłużony autobus…

Lider rynku hostingowego w Polsce
Swoją pozycję na rynku, największej firmy hostingowej w Polsce, nazwa.pl buduje z powodzeniem od ponad 23 lat. Do teraz z usług firmy skorzystało ponad 1.000.000 klientów. Celem firmy jest dostarczanie użytkownikom najnowocześniejszych usług i rozwiązań. Potwierdzeniem niekwestionowanej pozycji lidera swojej branży jest wybór nazwa.pl najlepszą firmą hostingową roku 2020, dokonany przez ekspertów rynku IT w Polsce. Patronat nad tym wydarzeniem objęły m.in.: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Związek Cyfrowa Polska, i Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Co zdecydowało o tak prestiżowym wyróżnieniu?

Tytuł „IT CHAMPION 2020”, który nie tak dawno otrzymała nazwa.pl, stanowi potwierdzenie wiodącej pozycji firmy na rynku usług hostingowych. Oprócz wysokiego poziomu innowacyjności technologicznej i najwyższej jakości świadczonych usług, o przewadze nazwa.pl nad pozostałymi firmami świadczy chociażby całodobowe wsparcie klientów, które jest realizowane poprzez infolinię, e-mail, czat czy grupy dyskusyjne uruchomione w mediach społecznościowych. Warto wspomnieć, że w badaniu przeprowadzonym przez instytut MANDS infolinia nazwa.pl jako jedyna obsługiwała połączenia w rekordowym czasie 5 sekund, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.

Przede wszystkim nowoczesne technologie
Spółka nazwa.pl zajmuje się dostarczaniem usług z wykorzystaniem technologii, które jeszcze niedawno nie były w ogóle dostępne na polskim rynku. Serwery tworzące chmurę nazwa.pl, w ramach której uruchamiane są usługi, korzystają z ultraszybkich procesorów serwerowych oraz dysków Intel Optane, wykorzystujących technologię 3D XPoint. W czasie, gdy większość konkurencyjnych firm dopiero wprowadza dyski SSD NVMe, nazwa.pl umożliwia swoim klientom korzystanie z jeszcze nowszych osiągnięć techniki.

Tradycyjny hosting jest jak stary wysłużony autobus, a hosting w chmurze to flota nowoczesnych samochodów wyścigowych. Można zapytać, dlaczego? W tradycyjnym hostingu strona WWW jest umieszczona razem z wieloma innymi stronami na pojedynczym serwerze i tam też jest uruchamiana. W razie awarii, aktualizacji oprogramowania albo generowania dużego ruchu przestaje ona działać lub w najlepszym wypadku działa bardzo powoli. CloudHosting to nowatorskie rozwiązanie, w którym grupa serwerów, jak flota nowoczesnych wyścigówek, współpracuje ze sobą w celu zrównoważenia obciążenia generowanego przez wiele stron WWW. Monitoringiem obciążenia chmury oraz przydzielaniem zadań dla każdego z serwerów ją tworzących zajmują się urządzenia zwane load balancerami. Dzięki temu ruch jest inteligentnie rozłożony, a strony każdego klienta firmy działają z pełną szybkością i bez żadnej przerwy. W Polsce jedynie nazwa.pl oferuje CloudHosting. Jego ceny rozpoczynają się od 100 zł netto za serwer o pojemności 100 GB. Co istotne, właśnie dzięki technologii cloud, wspomnianą przestrzeń dyskową każdy klient może rozszerzyć do nawet 2 TB (2000 GB) bez konieczności wykupowania drogiego serwera dedykowanego.

Nie mniej ważne jest bezpieczeństwo
Wdrażanie przełomowych technologii to wizytówka nazwa.pl. Budowę swojej globalnej infrastruktury firma rozpoczęła od uruchomienia serwerów DNS Anycast, które rozmieszczone są na 6 kontynentach. Unikatowe podejście nazwa.pl do sposobu funkcjonowania serwerów DNS dodatkowo przyspiesza działanie stron WWW klientów oraz zabezpiecza obsługiwane domeny przed atakami DDoS.

Omawiając kwestię bezpieczeństwa należy wspomnieć o ochronie przeciwko wszelkiego rodzaju zagrożeniom płynącym z Internetu. Scrubbing Center nazwa.pl to wysokiej klasy specjalistyczna infrastruktura, której elementami są oprócz ochrony DDoS także system wykrywania i zapobiegania włamaniom Intrusion Prevention System (IPS) na urządzeniach Fortigate oraz filtry aplikacyjne Web Application Firewall (WAF). Firma oferuje zabezpieczenie anty-exploitowe, która chroni użytkowników stron WWW przed wgraniem na serwer szkodliwych plików z zainfekowanych wirusami komputerów. Na próżno szukać w Polsce drugiej firmy hostingowej, oferującej taki stopień zabezpieczeń w ramach świadczonych usług.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa to jednak nie wszystko. Jak każdy wie, strona stronie nierówna, dlatego istotnym elementem usługi hostingowej jest możliwość dopasowania jej szczegółowych funkcjonalności i parametrów do wymagań użytkownika. Firma nazwa.pl to rozumie, umożliwiając realizowanie wszystkich istotnych ustawień konfiguracyjnych za pomocą intuicyjnego panelu zarządzania. W każdej chwili, niezależnie od pory dnia czy nocy, każdy klient może skorzystać ze wsparcia udzielanego przez Dział Obsługi.

Jakie korzyści daje szybki hosting?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Szybki hosting to większe zyski dla właściciela strony. Jeżeli strona wczytuje się szybciej, automatycznie jest chętniej odwiedzana. Ilość odwiedzin strony bezpośrednio przekłada się na jej wartość, a w przypadku sklepów internetowych, większa liczba odwiedzin, to potencjalnie więcej zakupów dokonanych przez klientów sklepu. Z przeprowadzonych badań, które są dostępne publicznie, wynika, że czas generowania jednej z najbardziej popularnych aplikacji sklepowych, PrestaShop, instalowanej na serwerach w nazwa.pl wynosi 0,025 sekundy, podczas gdy w konkurencyjnej firmie, cyber_Folks, należącej do grupy h88 SA – generowanie odbywa się 5 razy wolniej, a w home.pl – aż ponad 11 razy wolniej. Doskonale dostrzegają to klienci innych firm hostingowych, którzy masowo przenoszą swoje usługi do nazwa.pl. Firmy i osoby prywatne bardzo często życzą sobie, żeby wykonać za nich taką migrację strony WWW i poczty e-mail. Spółka nazwa.pl z przyjemnością spełnia te życzenia, oczywiście bez dodatkowych kosztów, w dogodnym, umówionym z klientem terminie.

Niezawodna technologia dostępna dla każdego
W hostingu kluczem do sukcesu jest sposób uruchamiania usługi. Stosowana przez nazwa.pl, największą polską firmę hostingową, niezawodna technologia CloudHostingu oferuje praktycznie nieograniczone zasoby mocy, które dodatkowo stale można rozbudowywać. Bezpieczeństwa usług w nazwa.pl strzegą najbardziej zaawansowane i uznane na świecie rozwiązania, które w większości skupione są we wspomnianym wcześniej i zarządzanym przez firmę Scrubbing Center. Jeżeli ktokolwiek z klientów potrzebuje wsparcia, natychmiast do dyspozycji w nazwa.pl ma ponad 300 specjalistów, którzy gotowi są mu pomóc w każdej, nawet najbardziej nietypowej sprawie. Klienci nazwa.pl, w porównaniu do klientów innych polskich firm hostingowych, otrzymują więc szybsze usługi, szybszą obsługę, a to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie, zaczynającej się od 100 zł netto rocznie za serwer oferujący powierzchnię dyskową 100 GB, gwarantowaną moc obliczeniową 4 vCPU 5 GHz i pamięć RAM 8 GB.

Czy warto zatem dalej korzystać ze starego, wysłużonego autobusu, podczas gdy dzięki nazwa.pl można już dziś przesiąść się do super szybkiego samochodu wyścigowego, zostawiając tym samym całą konkurencję daleko w tyle? Odpowiedź nasuwa się sama!

Najnowsze