17.9 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Skyliner z pozwoleniem na użytkowanie

Warszawski Skyliner należący do grupy Karimpol otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Pierwsi najemcy zaczną się do niego wprowadzać w pierwszej połowie tego roku.

Budowa wieżowca rozpoczęła się pod koniec 2017 r. i trwała 36 miesięcy. Nowy warszawski niebotyk zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski zlokalizowany jest na warszawskiej Woli, przy ulicy Prostej 67 w sąsiedztwie ronda Daszyńskiego. Obiekt ma 195 metrów wysokości i oferuje 45 tys. m2 powierzchni biurowej na 30 kondygnacjach. Znajdują się w nim również lokale przeznaczone na cele handlowo-usługowe oraz gastronomiczne, które będą dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Łącznie jest to blisko 49 tys. m2 powierzchni. Wieżowiec ma ponadto dwupoziomowy Skybar znajdujący się na wysokości 165 metrów, oferujący widoki na panoramę stolicy. Lobby Skylinera o wysokości 16 metrów to zarazem najwyższe lobby biurowe w Polsce. Skyliner jest ponadto obsługiwany przez 21 szybkich wind wyposażonych w inteligentny system obsługi bezdotykowej. Pięciopoziomowy parking wieżowca posiada 432 stanowiska dla aut i 330 dla rowerów. Przewidziane są również specjalne pomieszczenia na hulajnogi. Obiekt uzyskał certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Obecnie trwa komercjalizacja części biurowej i handlowej kompleksu, za którą odpowiada agencja CBRE. – Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie jest nie tylko zwieńczeniem wysiłków inżynierów i emocji towarzyszących wznoszeniu budynku, to przede wszystkim finał wspólnego wyścigu – z czasem, warunkami technologicznymi, aurą, harmonogramem, a w ubiegłym roku również z epidemią. To dla nas potwierdzenie, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę – zapewnia Karol Puszerkiewicz, dyrektor kontraktu z firmy Warbud, generalnego wykonawcy obiektu.
– Stworzyliśmy Skylinera z myślą o użytkownikach i z dumą oddajemy do ich dyspozycji jego przestrzenie. To dla nas symboliczny moment – początek postcovidowej normalności. Wierzymy, że wkrótce zaczniemy wracać do pracy w biurze i bezpośrednich kontaktów, a Skyliner ze wszystkimi rozwiązaniami technologicznymi jest doskonale przygotowany do tego, aby można było bezpiecznie i komfortowo pracować – komentuje Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol.

Najnowsze