28.7 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Reaguj na dynamiczne zmiany na rynku. Zrób to łatwo i szybko z platformą low-code.

Już dzisiaj firmy przygotowują się do czasów po pandemii. Zastanawiają się, jak zwiększyć efektywność organizacji i być gotowym do konkurowania w nowych warunkach. Nadchodzi czas platform low-code – przekonuje Bartłomiej Zydroń prezes zarządu, LLCD Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwa zazwyczaj budują przewagę konkurencyjną poza podstawową funkcjonalnością swoich systemów. Dotychczas próbowały to często realizować w jednym, głównym systemie informatycznym. Czasem wynikało to z wewnętrznie przyjętych zasad, a czasem z wpływu sprzedawcy tego systemu. Życie pokazuje, że takie podejście ogranicza innowacyjność i zdolność przedsiębiorstw do adekwatnej reakcji na szybkie zmiany otoczenia. Kończy się to zwykle bardzo drogimi modyfikacjami systemów wiodących lub próbą rozwiązania problemu przy wykorzystaniu plików Excel, nad którymi później ciężko zapanować. Koszty utrzymania takiego nieustrukturyzowanego otoczenia systemu są nadal duże, a ryzyka związane z utrzymaniem ciągłości wsparcia oraz utratą wiedzy wewnątrz organizacji – bardzo wysokie.

Transformacja cyfrowa procesów
Wyjściem z powstałych współzależności jest normalizacja otoczenia przy wykorzystaniu platformy low-code. Wiele firm łączy swoje systemy z łatwo zarządzanymi i niedrogimi w utrzymaniu platformami aplikacyjnymi. Nawet duże firmy dostarczające systemy ERP dostrzegają w platformach low-code zarówno potencjalną konkurencję, jak i elastyczne uzupełnienie swoich funkcjonalności w obszarach, w których szybko zmieniające się procesy wymuszają dynamiczne zmiany.
Transformacja cyfrowa wspomnianych obszarów to zarówno trend, jak i potrzeba chwili, której nie można nie zauważyć. Widać to wyraźnie w obecnej sytuacji pandemicznej. Firmy, z uwagi na ponoszone straty wynikające z zastoju rynku, chcą przygotować się do lepszego konkurowania poprzez poprawę efektywności swoich procesów. Wydaje się to wielkim wyzwaniem, w rzeczywistości jednak transformacja taka jest możliwa do zrealizowania w krótkim czasie na podstawie platformy low-code.

Platforma nAxiom klasy low-code
Jako część grupy kapitałowej OPTeam czerpiemy wiedzę biznesową z jej 30-letniego doświadczenia. W ramach swoich działań stworzyliśmy autorskie środowisko umożliwiające budowę wydajnych i bezpiecznych aplikacji – platformę nAxiom. Na bazie przygotowanego przez nas środowiska proponujemy klientom i partnerom zmianę sposobu tworzenia oprogramowania pozwalającą łatwo i szybko wprowadzić pomysł w życie. Dzięki temu jego realizacja, testowanie i ewentualna modyfikacja nie wiążą się z tak dużym ryzykiem i długim czasem wdrożenia, jak w tradycyjnych rozwiązaniach. Jako partner transformacji, a nie dostawca produktów, zapewniamy technologię pozwalającą wykorzystać potencjał istniejących systemów w organizacji oraz wspierać pomysły naszych klientów.
Platforma nAxiom posiada szereg predefiniowanych komponentów przyspieszających budowę gotowych rozwiązań automatyzujących obsługę procesów, aplikacji mobilnych, integracji z typowymi systemami szeroko wykorzystywanymi w większości organizacji. Mocnymi stronami rozwiązania są zaawansowane generatory do graficznego modelowania interfejsów użytkownika (UX Builder), danych (Data Modeler), procesów (WorkFlow Engine) oraz przetwarzania dokumentów (Doc Management). Wbudowane narzędzia projektowania aplikacji są proste w użyciu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy programistycznej. Wyniki prac mogą być natychmiast weryfikowane w środowiskach testowych i jednym kliknięciem przenoszone do środowisk produkcyjnych.

Korzyści technologii low-code
Głównymi korzyściami z zastosowania platformy nAxiom są krótki czas wdrożenia aplikacji, bezpieczeństwo prototypowania, łatwość utrzymania oraz zarządzania zmianą. System z powodzeniem sprawdzi się w przedsiębiorstwach, szkołach wyższych oraz podmiotach sektora publicznego, które chcą w krótkim czasie reagować na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze