18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Złoty strzał radomskiej fabryki

Do sprzedaży w USA trafił kolejny wyrób Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. W ofercie dystrybutorów znalazł się karabinek BERYL S 762 M1 w kalibrze 7.62×39 mm. Pierwsza partia rozeszła się w ciągu kilku minut od momentu uruchomienia sprzedaży.

W marcu na rynek USA trafił produkowany przez Fabrykę Broni z Radomia karabinek samopowtarzalny BERYL S 762 M1 opracowany z myślą o rynku amerykańskim. BERYL to samopowtarzalny karabinek sportowy umożliwiający prowadzenie wyłącznie ognia pojedynczego. Model wyposażony jest w lufę odkuwaną na zimno, w której przewód jest pokryty chromem. Według radomskiej fabryki ta technologia pozwala uzyskać bardzo wysoką trwałość tego elementu. Wersja sportowa Beryla schodzi z tej samej linii produkcyjnej co wersja dla wojska, co ma potwierdzać jej najwyższą jakość.
Seria Beryl to doskonalona od 25 lat konstrukcja opracowana przez Fabrykę Broni w Radomiu po decyzji o standaryzacji kalibrów w armiach NATO. W skład serii sportowych karabinków samopowtarzalnych Beryl wchodzi już 6. odmian tej konstrukcji.
– Sportowa seria Beryla to 25 lat zbierania wspólnie z Wojskiem Polskim doświadczeń, które zostały uwzględnione w karabinkach przeznaczonych na rynek cywilny. Ta seria pokazuje jak korzystne jest rozwijanie konstrukcji, która dzięki uwagom użytkownika staje się jeszcze lepsza dla niego samego – podkreśla Seweryn Figurski, dyrektor handlowy Fabryki Broni.
Karabinek to drugi produkt Fabryki Broni, który będzie dystrybuowany na terenie USA. W lutym br. Arms of America oraz Atlantic Firearms – amerykańscy partnerzy radomskiej Fabryki, wprowadzili do swojej oferty Mini Beryl Pistol w kal. 223 Rem, którego pierwsza dostarczana do Stanów Zjednoczonych partia rozeszła się w zaledwie kilka godzin.
– Polskie konstrukcje budzą bardzo duże zainteresowanie wśród amerykańskich kolekcjonerów i miłośników broni palnej. Popyt na Mini Beryl Pistol przerósł nasze oczekiwania i taka sama sytuacja miała miejsce z wersją w kalibrze 7.62×39 mm, która rozeszła się w ciągu kilku minut od premiery – mówi Cory Fleck, przedstawiciel Arms of America, dystrybutor polskiej broni w USA.
Fabryka Broni przygotowuje już kolejne partie obu modeli, które zostały tak dobrze przyjęte przez amerykańskich klientów.

Najnowsze