18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Podróże małe i duże w Galerii Delfiny

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników „Globtroter” zapraszają na kolejny wieczór autorski z cyklu „e-Spotkania z książką”. Tym razem, zaproszeni goście opowiedzą o swoich najnowszych publikacjach, które szczególnie zainteresują pasjonatów podróży oraz varsavianistów. Spotkanie odbędzie się 10 maja. Dzięki streamingowi będzie transmitowane na żywo.

Gośćmi Fundacji XBW będą: Pablo, podróżnik, autor książki „Jechać, nie jechać? Tom III”; Agnieszka Skórska-Jarmusz, wydawca książki „Złoty wiek warszawskich autobusów” oraz Adam Stawicki, rzecznik MZA w Warszawie. W rolę gospodarzy i prowadzących wcielą się Sławomir Bawarski, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników „Globtroter” oraz Adam Gąsior – redaktor naczelny „Wasza Turystyka”.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych Fundacji XBW (YouTube i Facebook) 10 maja o godz. 18:00. Podczas spotkania każdy oglądający będzie mógł zadawać pytania w komentarzach. Gospodarzem wydarzenie jest warszawska Galeria Delfiny. Partnerem cyklu „e-Spotkania z książką” jest Żabka Polska.

O książkach:

„Jechać, nie jechać? Tom III”

W swojej najnowszej książce autor, Pablo, nie trzyma się konwenansów, nie jest to też typowy przewodnik. Tom III jest dziennikiem opisującym podróże Pabla w różnych etapach Jego życia.

Dodawana do rozdziałów subiektywna ocena atrakcji, klimatu czy zakwaterowania w różnych krajach przyznawana przez autora może wzbudzać sprzeciw lub wzburzenie czytelnika, ale przez to, że są subiektywne i nie pisane z myślą o przypodobaniu się – mogą być bardzo pożyteczne, choć czasami kontrowersyjne.

„Złoty wiek warszawskich autobusów

Ten wyjątkowy album ukazał się nakładem Wydawnictwa Warszawskiego i Miejskich Zakładów Autobusowych. Bogato ilustrowana zdjęciami (archiwalnymi i współczesnymi) opowieść o barwnych dziejach warszawskich autobusów, została przygotowana piórem wybitnego znawcy tematu, Włodzimierza Winka.

To fascynująca historia trudnych początków, upadku w latach wojny, późniejszej odbudowy i dynamicznego rozwoju stołecznej komunikacji autobusowej. Pełna przeróżnych ciekawostek, ale także absurdów i ciągłej rywalizacji z tramwajami.

Najnowsze