23 C
Warszawa
sobota, 18 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Na platformie edukacyjnej o pracy weterynarza, hydrosommeliera i muzyka

Czym zajmuje się hydrosommelier i gdzie można nauczyć się tego zawodu? Jak wygląda staż w firmie Benefit Systems? Co jest ważne w pracy weterynarza? Jak zostać muzykiem i jak powstał zespół Stach Bukowski? Można się tego dowiedzieć z najnowszych filmów, opublikowanych na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Na platformie zamieszczane są filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla AZiR, można oglądać bezpłatnie. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Jak hydrosommelier dobiera wodę do posiłku? – W życiu nie sądziłem, że tak ulotna materia, która obiegowo nie ma smaku, nie ma koloru i nie ma zapachu, potrafi tak zmienić całą „zabawę”. Wyobraźmy sobie np. wodę bardzo intensywną, duszną, siarkową. Jak podamy ją do delikatnej ryby z grilla – to nie ma prawa wyjść. Jedno drugie zamęczy, bo ani ta woda nie odświeży smaku ryby, a dodatkowo smak ryby działa z tą siarką, więc wiemy, jaki to będzie efekt: zły – mówi Tomasz Kolecki, hydrosommelier i wiceprezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Czym różni się weterynaria od medycyny? – Wiedza na temat chorób ludzi jest ogromna, więc w medycynie są specjalności dotyczące poszczególnych fragmentów człowieka. Zwierzę trzeba traktować kompleksowo. Jest to podejście bardziej azjatyckie, chińskie, jeszcze z czasów Konfucjusza, gdzie ciało i duch stanowią jedność – wyjaśnia Andrzej Kruszewicz, dr weterynarii i dyrektor warszawskiego ZOO, w filmie nagranym dla AZiR.

Jakich pracowników szuka firma Benefit Systems? – Wbrew pozorom przyciągamy osoby związane nie tylko ze sportem czy ze zdrowym stylem życia. Mamy szeroką gamę stanowisk w różnych działach – od zarządzania projektami, poprzez specjalistów ds. IT, handlowców, HR-owców, po kontrolerów finansowych – mówi Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems. Jak dodaje, pierwsza praca często jest poprzedzona krótkim stażem.

O miłości do muzyki i powstaniu zespołu Stach Bukowski opowiada AZiR jego lider Stanisław Bukowski, wokalista i perkusista. – W sferze naszych marzeń cały czas było, żeby grać profesjonalnie, ale – nie oszukujmy się – do momentu, kiedy to nie nadejdzie, to tak do końca nie dowierza się, że jest na to szansa, bo konkurencja jest bardzo duża. Wytwórnie muzyczne owiane są jakąś mistyczną i magiczną aurą, nie wiadomo w ogóle, kto to jest, kto się tym zajmuje i jak to się robi – przyznaje Bukowski.             KD

Najnowsze