e-wydanie

4.5 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Grupa przejmuje kolejne przychodnie

Po spełnieniu warunków umownych sześć placówek ambulatoryjnych i wielospecjalistyczny szpital toruńskiej spółki Lecznice Citomed staną się częścią Grupy Lux Med. To kolejna w ostatnim czasie znacząca inwestycja na rynku ochrony zdrowia. Niespełna miesiąc temu Lux Med stał się też właścicielem warszawskiego szpitala św. Elżbiety.

Lecznice Citomed tworzy zespół poradni specjalistycznych, medycyny pracy i pracowni diagnostycznych. Pod opieką spółki jest blisko 90 tys. pacjentów, w tym ponad 40 tys. w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lecznice Citomed to 6 przychodni ambulatoryjnych z 54 gabinetami lekarskimi i 26 gabinetami zabiegowymi oraz wielospecjalistyczny szpital wyposażony w nowoczesne sale operacyjne. Firma świadczy szeroki zakres usług: POZ w ramach NFZ, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, usługi szpitalne, diagnostykę obrazową (MRI, tomografię komputerową, USG 3D i 4D) oraz opiekę stomatologiczną.

– Bardzo się cieszę, że możemy ogłosić podpisanie kolejnej ważnej dla nas transakcji. Inwestycja ta doskonale wpisuje się w model pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej, w którym działa Lux Med i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Znacząco poszerzymy ofertę usług zdrowotnych dla naszych pacjentów w województwie kujawsko-pomorskim. Dołączy też do nas zespół doświadczonych i uznanych specjalistów. To kolejny, ważny krok na drodze rozwoju Grupy – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

– Jestem przekonany, że dołączenie Lecznic Citomed do Grupy Lux Med, stworzy nowe możliwości dla naszych centrów medycznych i pracujących w nich specjalistów – mówi lek. Łukasz Wojnowski, współzałożyciel i prezes Lecznice Citomed.

– Wierzę, że pacjenci szybko docenią tę zmianę, która z pewnością przełoży się na większy zakres oferowanych usług i jeszcze lepszą jakość opieki – dodaje lek. Małgorzata Bartczak-Łysek, wiceprezes Lecznice Citomed. Lecznice Citomed świadczą opiekę medyczną od blisko 30 lat. Ich zespół tworzy blisko 500 pracowników, w tym 190 lekarzy i 113 pielęgniarek i higienistek.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję Prezesa UOKiK. W jej trakcie Grupa Lux Med korzystała z doradztwa firm VCP Polska, Linklaters oraz Deloitte. Założycielom Lecznice Citomed w procesie doradzali Kancelaria Krassowski i Empiria Consulting.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze