2.3 C
Warszawa
sobota, 28 listopada 2020

Koniecznie przeczytaj

Mimo wszystko jestem optymistką

Sektor handlowy odpowiada za blisko 15 proc. naszego PKB. Skutki drugiego lockdownu odczuje, więc każdy uczestnik rynku – mówi Magdalena Kowalewska Contry...

Capital Park inwestuje na Polskim Haku

Firma Capital Park planuje inwestycje na tzw. Polskim Haku w Gdańsku. Spółka zawarła przedwstępną umowę zakupu dwóch działek w Gdańsku o łącznej...

Pierwsze mieszkania z zielonym certyfikatem

Osiedle Riverview w Gdańsku firmy Vastint jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która posiada certyfikat LEED Gold.

Ekologiczna Jutrzenka wyrośnie we Włochach

Tereny zielone ze strefami wypoczynku, przestrzeń do uprawiania jogi, place zabaw, siłownia plenerowa i szklarnie do uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Takie...

Grupa przejmuje kolejne przychodnie

Po spełnieniu warunków umownych sześć placówek ambulatoryjnych i wielospecjalistyczny szpital toruńskiej spółki Lecznice Citomed staną się częścią Grupy Lux Med. To kolejna w ostatnim czasie znacząca inwestycja na rynku ochrony zdrowia. Niespełna miesiąc temu Lux Med stał się też właścicielem warszawskiego szpitala św. Elżbiety.

Lecznice Citomed tworzy zespół poradni specjalistycznych, medycyny pracy i pracowni diagnostycznych. Pod opieką spółki jest blisko 90 tys. pacjentów, w tym ponad 40 tys. w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lecznice Citomed to 6 przychodni ambulatoryjnych z 54 gabinetami lekarskimi i 26 gabinetami zabiegowymi oraz wielospecjalistyczny szpital wyposażony w nowoczesne sale operacyjne. Firma świadczy szeroki zakres usług: POZ w ramach NFZ, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, usługi szpitalne, diagnostykę obrazową (MRI, tomografię komputerową, USG 3D i 4D) oraz opiekę stomatologiczną.

– Bardzo się cieszę, że możemy ogłosić podpisanie kolejnej ważnej dla nas transakcji. Inwestycja ta doskonale wpisuje się w model pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej, w którym działa Lux Med i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Znacząco poszerzymy ofertę usług zdrowotnych dla naszych pacjentów w województwie kujawsko-pomorskim. Dołączy też do nas zespół doświadczonych i uznanych specjalistów. To kolejny, ważny krok na drodze rozwoju Grupy – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

– Jestem przekonany, że dołączenie Lecznic Citomed do Grupy Lux Med, stworzy nowe możliwości dla naszych centrów medycznych i pracujących w nich specjalistów – mówi lek. Łukasz Wojnowski, współzałożyciel i prezes Lecznice Citomed.

– Wierzę, że pacjenci szybko docenią tę zmianę, która z pewnością przełoży się na większy zakres oferowanych usług i jeszcze lepszą jakość opieki – dodaje lek. Małgorzata Bartczak-Łysek, wiceprezes Lecznice Citomed. Lecznice Citomed świadczą opiekę medyczną od blisko 30 lat. Ich zespół tworzy blisko 500 pracowników, w tym 190 lekarzy i 113 pielęgniarek i higienistek.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję Prezesa UOKiK. W jej trakcie Grupa Lux Med korzystała z doradztwa firm VCP Polska, Linklaters oraz Deloitte. Założycielom Lecznice Citomed w procesie doradzali Kancelaria Krassowski i Empiria Consulting.

Poprzedni artykułJak walczyć z odpadami z plastiku?
Następny artykułCOVID-19 w pracy

Najnowsze