28.2 C
Warszawa
sobota, 20 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Ponad tysiąc kroków to jedno drzewo

W ramach akcji zorganizowanej przez Lux Med przez cały czerwiec mieliśmy szansę zadbać o zdrowie i jednocześnie przyczynić się do nasadzenia nowych drzew w wybranym województwie.

W ramach wyzwania uczestnicy zrobili 375 mln kroków, a w nagrodę firma posadzi łącznie ponad 300 tys. drzew, czyli około 50 hektarów lasów w całej Polsce. W akcji wzięło udział prawie 4 tys. uczestników. W drużynowej rywalizacji zwyciężyło województwo kujawsko-pomorskie, w którym Lux Med, we współpracy z Lasami Państwowymi, posadzi największy las.

Do udziału w wyzwaniu wystarczyło pobrać darmową aplikację Healthy Cities i każdego dnia chodzić – najlepiej wykonywać 6 tys. kroków. Jest to minimum dziennej aktywności fizycznej zalecanej przez Światową Organizację Zdrowia dla dorosłego człowieka i niezbędne dla utrzymania naszego organizmu w zdrowiu i dobrej kondycji.

– Elementem misji Grupy Lux Med jest czynienie świata lepszym. Projekt Healthy Cities pokazał, że wspólnie możemy zadbać o siebie i o środowisko. Ogromnie cieszy mnie tak duże zaangażowanie uczestników, którzy nie tylko zdrowo rywalizowali, ale też dzielili się osiągnięciami i motywowali na co dzień. Serdecznie dziękuję każdemu, kto dołączył do wyzwania Healthy Cities. Determinacja i wysiłek wszystkich uczestników przyczyniły się do tego, że jesienią zasadzimy 300 tys. drzew w całej Polsce! Jeden hektar lasu w ciągu 24 godz. wytwarza około 700 kg tlenu. To dobowe zapotrzebowanie na tlen dla 2,5 tys. osób. Dzięki Healthy Cities mogliśmy wspólnie zadbać o zdrowie, a teraz zasadzimy 50 ha lasów, które przyczynią się do zdrowszego otoczenia dla nas wszystkich – podsumowuje Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Wyzwanie Healthy Cities to szersza inicjatywa o międzynarodowym zasięgu, realizowana przez Bupa, której częścią jest Lux Med. Grupa podejmuje szereg działań przyjaznych środowisku, m.in. liczy swój ślad węglowy, ogranicza emisję CO2, nabywa energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, a także wymienia swoją flotę samochodów na mniej emisyjną.

KK

Najnowsze